Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Remont schodów przy Beskidzkiej i Wielkopolskiej

Robotnicy przystąpili już do remontu schodów łączących ulicę Beskidzką i Wielkopolską. Mieszkańcy długo czekali na ich remont. Schody będą gotowe do końca lipca.

Remont schodów przy Beskidzkiej i Wielkopolskiej

Istniejące schody są już wyeksploatowane i zniszczone. Remont obejmować będą rozebranie istniejących schodów i wykonanie nowych, szerokich na 2,5 metra, obłożonych kostką betonową na zaprawie mrozoodpornej. Oprócz tego wyremontowany będzie chodnik stanowiący połączenie schodów.

- Schody wyposażone będą w dwustronne balustrady z rur stalowych oraz zjazdy dla wózków dziecięcych z blachy żeberkowej i zabezpieczone antykorozyjnie - informuje Urząd Miasta.

Prace potrwają do końca lipca. Koszt to 185 tysięcy złotych.

8 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Gość (195.34. * .21) 22.05.2014 12:10

Ciekawe, że kostka betonowa na zaprawie mrozoodpornej rozpada się po każdej zimie, a zjazdy do wózków mocowane są na ślinę.

~Gość (200.109. * .218) 22.05.2014 08:55

Wow! Taki news ważny!!!

~Gość (195.34. * .21) 22.05.2014 08:06

Nie szkoda pieniędzy na pozłacanie schodów i stosowanie marmuru?

~Gość (77.255. * .156) 21.05.2014 18:42

a może tak redakcja się zainteresuje, kto będzie wykonywał te schody i jakie jest jego powiązanie z obecnymi władzami miasta i może miasto pokazało by mieszkańcom za co MY płacimy w szczegółowym rozliczeniu. TE CENY SĄ NIENORMALNE, ZA TYLE TO DO IDZIE POSTAWIĆ!!!
pewnie 10 ludzi bedzie schody robiło i płatne od godziny, ale nie mogą się przemęczać więc od lipca do stycznia będą robić, a zimą powiedzą że zima jest słaba więc nie mają opoźnienia

~Gość (77.255. * .156) 21.05.2014 18:38

ja bym to zrobił za 10tysi

~Gość (80.213. * .155) 21.05.2014 15:57

to dopiero wiadomość! Miasto siedząc na sporych rezerwach budżetowych, ociągało się z remontem rzeczy podstawowej dla mieszkańców, ludzie sobie w tym czasie skręcali kostki, a ci którzy już poskręcali, robili wycieczki omijające dziadowskie schody. Nagle, po ponad miesiącu schody mają być (jak) nowe! A jakiego koloru będą barierki i jaka magia będzie się kryła pod kostką betonową, drogi Urzędzie Miasta?

~Jon (178.183. * .244) 21.05.2014 14:41

Zbliżają się wybory samorządowe i w Jastrzębiu aż wre od prac! Wybory na jesień, a tu obwodnica się już otwiera, remonty, budowy nowych jakiś Rozwojowych ulic, nawet na osiedlu 6 zaczęli remontować chodnik!

~Gość (195.34. * .21) 21.05.2014 11:21

Czyżby zbliżały się wybory? Ostatnia okazja, żeby stara ekipa dała zarobić swoim, bo nie wiadomo co będzie po wyborach .