Uczniowie ZS nr 6 nagrodzeni przez ministra
Zespół Szkół nr 6 im Króla Jana III Sobieskiego może się pochwalić kolejnym sukcesem na koncie. Aż siedmiu uczniów tej szkoły zostało Stypendystami Ministra Edukacji Narodowej.
Z terenu województwa śląskiego stypendium MEN otrzymało 36 uczniów. Wśród nich jest siedmiu „Sobieszczaków”, są to: Sandra Sitek, Zbigniew Jędrusiak, Adrian Kuca, Grzegorz Mrózek, Piotr Wożgin, Marcin Wróblewski, Arkadiusz Chodór.
- Stypendium Ministra Edukacji Narodowej to bardzo wysokie wyróżnienie. Cieszy to, że w gronie najlepszych uczniów znajdują się nasi wychowankowie. Warunkiem otrzymania takiego stypendium są sukcesy odnoszone na olimpiadach i konkursach międzynarodowych oraz w dziedzinie sportu na olimpiadzie i mistrzostwach Europy lub świata - powiedział dyrektor Zespołu Szkół nr 6 Jerzy Maduzia.
dobra zmiana?
jeśli nie będzie konkurencji między szkołami, to dopiero nam oświata spadnie na łeb na szyję, LO z ZS6 nie ruszać, bo jego symbioza z technikum jest filarem tego, co dobrego dzieje się w tej szkole
Akurat wśród nagrodzonych uczniów ZS6 są też 2 z technikum elektrycznego. Inni- z analitycznego i mechatronicznego- osiągali ogrmne sukcesy w poprzednich latach. Nie samych informatyków (z całym uznaniem) potrzebuje kraj i świat.
Gratulacje i Szacun
Gratulacje!
W tym mieście potrzebne są tylko 3 szkoły średnie- ZS6 (technikum informatyczne), ZS2 (technikum ekonomiczne) i LO1. Reszta powinna przekształcić się w szkoły branżowe, związane z przemysłem i usługami (dawne zawodówki), z możliwością uzupełnienia wykształcenia do średniego z maturą (dla najlepszych). Rekrutacja do szkół średnich powinna być taka, jak kiedyś- egzaminy lub konkurs świadectw. Może wtedy edukacja w tym mieście miałaby jakiś sens. Bo teraz to jakaś kpina. Natworzyli śmiesznych szkół średnich, do których przyjmują wszystkich, jak leci, nawet idiotów. Sporo inteligentnych uczniów, którzy świadomie chcą się kształcić, wybiera szkoły w innych miastach (Wodzisław, Żory, Cieszyn, a nawet Pawłowice). Najwyższy czas, aby wrócić do dawnych standardów- szkoła średnia dla zdolnych, rokujących na bycie elitą, a nie dla wszystkich tumanów. Następny krok, to zrobienie porządku ze studiami, zwłaszcza z tymi płatnymi, po których mamy \"ksero-magistrów\".