Prawie tysiąc osób przebadanych alkomatem
Prawie tysiąc osób zgłosiło się w 2016 roku na dobrowolne badanie alkomatem. Chcieli sprawdzić swój stan trzeźwości zanim wsiądą za kółko. Większość z nich nie miała powodów do obaw.
Kierowcy chcący mieć pewność czy są trzeźwi, najczęściej zgłaszają się do Komendy Miejskiej Policji w weekendy, przeważnie w niedzielę i dni świąteczne.
- W minionym roku jastrzębską jednostkę odwiedziło 948 osób, które postanowiły przebadać się na alkomacie zanim wsiądą za kierownicę. Wątpliwości, co do stanu trzeźwości okazały się zasadne u 234 osób, to 129 więcej, niż w roku 2015. Rekordzistą był 25-letni mężczyzna, który miał w organizmie prawie 2,5 promila. Mimo, że każda z osób, która chce poddać się badaniu na alkomacie jest przez stróży prawa legitymowana, nie grożą jej żadne konsekwencje prawne. Policjanci odradzają jednak ruszanie w podróż tzw. "wczorajszym kierowcom". Chociaż alkomat nie wskazuje na obecność alkoholu w ich organizmach, należy pamiętać, że zdolność reakcji takiej osoby jest bardzo często znacznie ograniczona, a złe samopoczucie, ból głowy czy zmęczenie psychiczne znacznie zwiększa ryzyko wypadku - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.
Policja niech wyjdzie na miasto w patrole a nie tluste dupy przyrosly im do stołków i czekają kto wpadnie na alkomat.
Piłeś nie jedż , nie piłeś wypij....