Uwaga! Ruszają bezpłatne badania
Mieszkańcy Jastrzębia mają możliwość skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych. Nie trzeba mieć na nie specjalnego skierowania, ani zaproszenia. Wystarczy zgłosić się do placówki medycznej, która świadczy taką usługę w ramach współpracy z jastrzębskim magistratem, który wyłożył na ten cel pieniądze.
Wykaz dostępnych badań:
Jastrzębianie mogą skorzystać z szerokiej oferty bezpłatnych badań profilaktycznych finansowanych przez miasto Jastrzębie-Zdrój.
W ramach programu z zakresu edukacji zdrowotnej, promocji zdrowia i profilaktyki chorób dla mieszkańców powyżej 60. roku życia „Zdrowy Senior” oferowane są:
Profilaktyka i wczesne wykrywanie raka prostaty – wykonawca: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2, Poradnia Urologiczna, al. Jana Pawła II 7. Informacja i rejestracja pod nr tel. 32 47 84 263.
Profilaktyka i wczesne wykrywanie chorób układu oddechowego – wykonawca: NZOZ „Medicor” Sp. z o.o., ul. Wielkopolska 2a. Informacja i rejestracja pod nr tel. 32 47 16 924.
Profilaktyka i wczesne wykrywanie chorób nowotworowych dolnego odcinka przewodu pokarmowego – wykonawca: NZOZ „Gastro -Clinic” Sp. z o.o., ul. Katowicka 24/623. Informacja i rejestracja pod nr tel. 32 46 96 122, 530 089 540.
Profilaktyka i wczesne wykrywanie raka skóry ze szczególnym uwzględnieniem czerniaka – wykonawca: NZOZ „Sanoderm” Specjalistyczna Poradnia Dermatologiczno – Wenerologiczna, ul. Wielkopolska 2a. Informacja i rejestracja pod nr tel. 32 47 15 626.
Profilaktyka i wczesne wykrywanie raka narządu rodnego – wykonawca: „Medicus 99” Czuczman s.j., ul. Dworcowa 1/D. Informacja i rejestracja pod nr tel. 32 47 64 550 lub 32 47 64 555.
Profilaktyka i wczesne wykrywanie chorób układu krążenia – wykonawca: „Medicus 99” Czuczman s.j., ul. Dworcowa 1/D. Informacja i rejestracja pod nr tel. 32 43 48 810
Mieszkanki powyżej 40. roku życia mogą skorzystać z bezpłatnych profilaktycznych badań mammograficznych lub USG piersi w ramach programu edukacji zdrowotnej, profilaktyki i wczesnego wykrywania raka piersi. Program realizuje „Medicus 99” Czuczman s.j., ul. Dworcowa 1/D. Z programu wykluczone są roczniki objęte programem finansowanym przez NFZ, tj. 50-69 lat.
Dla kobiet w wieku od 50 do 69 lat mammografię co dwa lata finansuje NFZ. Nie trzeba mieć na nią skierowania ani zaproszenia, wystarczy zgłosić się do „Medicus 99” Czuczman s.j., ul. Dworcowa 1/D, tel. 32 47 64 550 lub 32 47 64 555.
Dla mieszkańców powyżej 40. roku życia program badań przesiewowych raka jelita grubego w zakresie wykonywania badań kolonskopowych realizuje Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2. Szczegółowe informacje udzielane są przez Oddział Gastrologiczno-Wewnętrzny, tel.: 32 47 84 381.
Kilka lat temu zgłosiłem się na takie badania opłacane przez miasto, bo leczę się na poważne paskudztwa. I co się okazało? Jestem zdrów jak nigdy w życiu. Wniosek jest prosty. Badania muszą być rzetelne. Podejrzewam, że nie są. Firmom chodzi tylko o wyciągnięcie kasy od nas, czyli od miasta.
Na badania nie ma już miejsc. News po terminie...
\"z jastrzębskim magistratem, który wyłożył na ten cel pieniądze\"
Wszystko stoi na glowie. Ludzie placa ubezpieczenie, ubezpieczalnia placowkom. Jak to jest, ze za badania trzeba placic dodatkowo?
W Niemczech jest ponad 100 kas chorych. Ubezpieczony niezadowolony z jednej kasy, przepisuje sie do innej. Kasy nie sa dotowane a wiekszosc ma nadwyzke buzdetowa. Nie ma nawet mowy o tym, by placic za wizyte u lekarza lub leczenie szpitalne (w szpitalu placi sie jedynie ryczaltowe 10EUR dziennie).
W Polsce NFZ nie majac zadnej konkurencji, nie majac zadnego cisnienia ani potrzeby poprawy jakosci uslug czy optymalizacji kosztow, jest w stanie polknac i przerobic bez zadnego rezultatu, kazde pieniadze.