Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Odważni wygrywają, odważni się badają! Zadbaj o swoje jądra

W poniedzaiałek o godz 17:30 w Domu Zdrojowym odbędzie się spotkanie organizowane przez stowarzyszenie Samorządne Jastrzębie w ramach kampanii społecznej „Odważni Wygrywają” i Międzynarodowego Miesiąca Męskiego Raka. 

Odważni wygrywają, odważni się badają! Zadbaj o swoje jądra

 Pomysłodawcą i realizatorem kampanii społecznej „Odważni Wygrywają – profilaktyka raka jądra” jest Fundacja „Gdyński Most Nadziei” .  

Jest to kampania skierowana głównie do młodych mężczyzn, w wieku 17 – 35 lat, czyli do grupy najwyższego ryzyka. W Polsce ok. 35% nowotworów u młodych mężczyzn to właśnie rak jądra . Dlatego też patronat nad  tym wydarzeniem objął Przewodniczący Rady Miasta Łukasz Kasza mówi organizatorka akcji Ewelina Auguścik.

Głównym celem kampanii „Odważni Wygrywają”  oraz jastrzębskiego spotkania jest podwyższenie świadomości społecznej na temat tego, jak ważne jest comiesięczne samobadanie jąder w celu wykrycia ewentualnych zmian chorobowych.  Lekarze potwierdzają fakt, że mężczyźni często zbyt późno się do nich zgłaszają. Paradoksalnie, rak jądra jest wyleczalny niemal w 99%, ale warunkiem jest wczesna diagnoza. 

W ramach kampanii prowadzony jest serwis internetowy www.odwazni.com, zawierający informacje o samobadaniu, ogólnopolską bazę lekarzy specjalistów, możliwość anonimowej konsultacji drogą mailową. Co roku Fundacja rozdaje tysiące materiałów informacyjnych o samobadaniu podczas organizowanych akcji ulicznych, biorąc udział w dużych wydarzeniach sportowych, muzycznych, prowadząc warsztaty samobadania w centrach handlowych, prelekcje w szkołach ponadgimnazjalnych i na uczelniach wyższych. 

- Cieszymy się, że Jastrzębie-Zdrój dołączyło do akcji i być może w minimalny sposób przyczynimy się do podwyższenia świadomości mężczyzn w naszym mieście - mówią organizatorzy.

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Gość (31.0. * .98) 27.11.2017 07:01

Cały PiS proponuje posłać na badania... chociaż... w sumie... o co, i tak nic nie mają...

~AM (89.75. * .134) 26.11.2017 07:03

Patronat Przewodniczący Rady Miasta Łukasz Kasza

~Jajeczko (89.72. * .221) 25.11.2017 21:52

Ale to na miejscu jest szansa na badanie ?

~obserwator (89.73. * .152) 25.11.2017 06:35

Warto dbać o swoje zdrowie ale oby się to nie stało tłem politycznym, bo ludzie potrafią wszystko wykorzystać.