Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wandale zdemolowali skrzynkę i wyciągali listy

Po raz kolejny wandale zaatakowali na osiedlu Arki Bożka. W jednym z bloków zdemolowali skrzynkę pocztową i wyciągali listy. Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie. 

Wandale zdemolowali skrzynkę i wyciągali listy

Nagranie z kamery znajdującej w jednej z klatek bloku przy ulicy Zielonej nie pozostawia złudzeń. Dwóch młodych mężczyzn niszczy (kopie) skrzynkę pocztową, a następnie wyciąga listy. Zdarzenie miało miejsce w dniu 9 sierpnia około godziny 22:30. Spółdzielnia Mieszkaniowa „JAS-MOS” zgłosiła sprawę na policji.

- Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności i dodatkowo należy liczyć się z obowiązkiem naprawienia wyrządzonej szkody. Policja już zidentyfikowała chuliganów. Z monitoringu wynika, że nie tylko uszkodzili skrzynki, ale także zabrali część korespondencji. Proszę lokatorów z ul. Zielonej nr 9 o zgłaszanie szkód do administracji - apeluje Piotr Szereda, prezes Zarządu SM „JAS-MOS”.

Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju potwierdziła, że zajmuje się sprawą. Oficer prasowy mł.asp. Bogusława Kobeszko, poinformowała, że mundurowi prowadzą czynności w tej sprawie.

13 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Gość zołza z zofiówki (89.67. * .87) 20.09.2018 16:15

Do ,,do ;max,,; Co ty pleciesz ,przecież każdy wie ,że w przypadku niemożliwości ściągnięcia długu spłacają go rodzice,rodzeństwo.Takiemu to kabel a wąskie drzwii.Każdemu może coś wystrzelić pod grzywką ,ale jak dla mnie to brak jakiegokolwiek poszanowania dla innych.
Przez 4lata mieszkałam na 10 piętrowcu, takich osiedlowych szumowin,daleko nie szukać ,ale to wynosi się z domu brak zainteresowania i poszanowania (dla postronnych to nie robię co tobie nie miłe)
Nikt nikomu nie tłumaczy ,że można żyć inaczej

~gość (89.64. * .108) 01.09.2018 07:15

Wandale grasują, a co robi straż miejska, która powinna pilnować ładu i porządku??? Czy program bezpieczne miasto nadal żywy? Ile KASY wydano już na ten cel od lat, w rozbiciu na każdy rok kalendarzowy????Wieczorem strach nawet wyjść do pobliskiego sklepu. Co na to prezydenci miasta? I

~Janusz (89.64. * .32) 31.08.2018 09:37

Jak zwykle ćpuny.

~max (84.234. * .82) 31.08.2018 08:14

do max...na ich szczęście to nie w moim rejonie robili demolke...już nie raz miałem podobną sytuacje i jakoś sobie poradziliśmy z wandalami....niech ci dalej demolują a ty patrz w monitoring!!!

~Smolka (87.239. * .116) 30.08.2018 17:54

Ręce połamać.

~Anonim (89.72. * .45) 30.08.2018 14:41

A na Śląskiej 16 co się dzieje Policja niewie? Dzień w dzień coś rozwalone naszczane pełno woreczkow foliowych wiadomo po czym chodzi o lokal nr 7 na parterze.

~Gość (89.64. * .101) 30.08.2018 14:40

Na prochach z Krakowskiej 15

~do max (85.202. * .231) 30.08.2018 11:43

Sam byś bohaterze zas..... nosa nie wychylił ze strachu że ci ''gówniarze'' ,jak to ich nazwałeś, nie ożenili ci kosy pod żebra. Widać wielki cwaniak z ciebie ale w anonimowej pisowni.

~Ciepły (84.234. * .24) 30.08.2018 11:25

I stracisz zdrowie w obronie kawałka blachy?

~do max (82.177. * .2) 30.08.2018 11:02

Powstrzymaj się z krytyką zanim nie poznasz prawdy. Nie bądź przygłupem, który się wypowiada gdy nic nie wie na ten temat.
p.s.
Jestem przeciwnikiem karania ich więzieniem. Najdotkliwsza kara to kara finansowa. 20 tysięcy złotych dla każdego płatne natychmiast, leczy z głupoty. Ale musi w tym być konsekwencja. Nie masz pieniędzy, to pożycz w jednej z firm oferujących szybkie pożyczki. Gdy ktoś nie spłaca, sprzedają pożyczkobiorcę firmie, które żąda trzykrotnie więcej. Nie proszą o oddanie tylko żądają. Czegoś takiego jak umorzenia, nie ma !

~Radio Teheran (89.201. * .238) 30.08.2018 10:00

Miasto dziczeje.

~max (84.234. * .82) 30.08.2018 09:14

A lokatorzy z parteru i I-szych pięter jak zwykle nosa nie wychylili bojąc się dwóch gówniarzy...przecież tam musiał być hałas!!!

~Piotr (37.7. * .29) 30.08.2018 07:38

Nie rozumiem, po co to zrobili... Znając nasze Jastrzębie, pewnie się doładowali środkami i jedne z nich wpadł na genialny pomysł poszukania kasy w listach...