Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zatrzymano sześć osób za narkotyki

W miniony weekend policjanci zatrzymali z narkotykami aż 6 osób. Najmłodszy z zatrzymanych ma 18 lat, z kolei najstarszy 48-lat. Teraz o losie zatrzymanych zadecyduje sąd. Grozi im kara do 3 lat więzienia.

Zatrzymano sześć osób za narkotyki

Pierwszy posiadacz narkotyków, to mieszkaniec Jastrzębia. 21-latek został zatrzymany w piątek około godziny 00.40 na ulicy Mazowieckiej.. Podczas kontroli mundurowi ujawnili trzy woreczki foliowe z białym proszkiem oraz lufki. Jastrzębianin został zatrzymany.

Jak informuje Komenda Miejska Policji, w niedzielę, około godziny 15.30 w ręce wywiadowców wpadł pasażer zatrzymanego do kontroli drogowej opla. 32-latek podał policjantom fałszywe dane osobowe. W wyniku podjętych czynności policjanci ustalili, iż zatrzymany mężczyzna jest poszukiwany listem gończym. Ponadto w bieliźnie poszukiwanego ujawniono woreczek foliowy z białą substancją o łącznej wadze prawie 16 gramów. Stróże prawa zabezpieczyli substancję, a mężczyzna został zatrzymany.

- Z kolei, około godziny 20.50 policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego podczas patrolowania ulicy Zielonej zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na widok policjantów zaczęli się nerwowo zachowywać, wobec czego stróże prawa przystąpili do ich legitymowania. Jeden z mężczyzn wyrzucił woreczek foliowy z białym proszkiem. Okazało się, że była to substancja zabroniona. Tego samego dnia na ulicy Krakowskiej jastrzębscy policjanci zatrzymali 18-letniego mieszkańca Jastrzębia. Okazało się, mężczyzna posiadał przy sobie również środki zabronione. W efekcie kolejny jastrzębianin trafił do policyjnego aresztu - informuje mł.asp. Bogusława Kobeszko, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Kolejny posiadacz narkotyków, to 31-letnia pasażerka renault. Policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali pojazd o godzinie 1.30 na ulicy Miodowej. Podczas kontroli kobieta próbowała zniszczyć woreczek foliowy z białym proszkiem. Stróże prawa zabezpieczyli substancję, a mieszkanka Jastrzębia została zatrzymana.

Około godziny 00.30 na ulicy Krakowskiej policjanci z jastrzębskiej patrolówki zauważyli mężczyznę, który na ich widok zmienił kierunek i zaczął się nerwowo zachowywać. To nie umknęło uwadze policjantów. Okazało się, że 48-latek również posiadał woreczek strunowy z zawartością białego proszku. W efekcie mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju został zatrzymany. Policjanci zabezpieczyli substancję, którą następnie zbadali testerem narkotykowym.

Teraz o losie zatrzymanych zadecyduje sąd. Grozi im kara do 3 lat więzienia.

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Smolka (37.248. * .24) 09.10.2018 18:46

Riki tiki, riki tiki jastrzębianie uprawiają narkotyki.

~Mieszkaniec (89.64. * .167) 09.10.2018 10:25

Czy te 3 lata są nie do wyjęcia. To pewność, że pójdą na tyle siedzieć? Powinniście informować ile dostali naprawdę do odsiedzenia. Gdyby tak można było w ramach odsiadki dać im jakieś roboty w Jastrzębiu i okolicach? Nie można traktować łagodnie takich przestępców. To zło nas zalewa. Musimy się bronić.

~Gość (77.111. * .187) 09.10.2018 07:57

Na Wielkopolskiej wszystkie punkty sprzedaży działają .

~Seboc (37.248. * .187) 09.10.2018 07:32

Krakowska no prosze