Bezpłatne badania w jastrzębskim szpitalu
Jastrzębski szpital oferuje bezpłatne badania kolonoskopii dla osób w przedziale 40-65 lat. Nie obowiązuje rejonizacja.
W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 2 w Jastrzębiu -Zdroju ruszył „Narodowy Program Zwalczenia Chorób Nowotworowych” realizowany przez Ministerstwo Zdrowia w latach 2019-2021.
- Niezależnie od tego gdzie mieszkasz (gdyż nie obowiązuje rejonizacja), możesz zadbać o swoje zdrowie i skorzystać z bezpłatnego badania. Program daje możliwość wykonania badania kolonoskopii, które przede wszystkim ma za zadanie wczesne wykrycie zmian w obrębie jelita grubego oraz pobranie wycinków tych zmian do badania histopatologicznego. Jest to bardzo ważny element profilaktyki zdrowotnej oraz realne obniżenie ryzyka zbyt późnego wykrycia nowotworu badanego odcinka przewodu pokarmowego – informuje Marcelina Twardowska, rzecznik WSS 2.
Kto może poddać się bezpłatnemu badaniu? Osoby pomiędzy 50 a 65 lat. Poza tym pacjenci, którzy mają w rodzinie krewnych I I stopnia (rodzice, rodzeństwo dzieci) chorują bądź chorowali na raka jelita grubego i są w wieku 40 a 49 lat.
Jak wygląda takie badanie? Polega na ocenie błony śluzowej jelita, ewentualnym usunięciu niewielkich zmian, oraz pobraniu wycinków Badanie można wykonać w znieczuleniu, w związku z tym jest bezbolesne. Więcej informacji na temat realizacji badania można uzyskać dzwoniąc pod nr tel. 32 47 84 381
Z tym wsadzaniem kabla to ostatnio modny temat
Na rehabilitację są kolejki bo jedna z drugim łażą bo nie mają co robić. Sam ostatnio łaziłem po lekarzach i słyszałem w poczekalniach jak się pacjenci dogadywali. To tu to tam bo co ma w domu robić. A jak ktoś faktycznie ma potrzebę to do kolejki i czeka.
Jeżeli spędziłeś 6h na SORze to byłeś z pierdołą. Która to mogła poczekać do rana i do rodzinnego felczera.
A badania w przedziale 40-65 lat. To wiek wygenerowany z badań ubezpieczycieli.
ludzie do 40 roku życia nie bardzo latają za robotą. to są ludzie żyjący z dnia na dzień i olewający wszystko. Ludzie po 65 roku to są emeryci którzy to tylko i wyłącznie już są dodatkowymi kosztami dla państwa/ubezpieczyciela.
40-65 lat to ludzie w wieku produkcyjnym, ustatkowani i przewidywalni. Kobiety w tym wieku już raczej nie rodzą więc nie generują dodatkowych kosztów dla pracodawcy. To wszystko to polityka pieniądza.
A kabel w 4 litery nie jednemu by się profilaktycznie przydał żeby głupot nie myślał.
Na rehabilitację nie można się dostać na sor czeka się 6 godzin ale kabel w du. Ę to prosza żeby wsadzić. W jakim mieście my żyjemy.
Ja miałem na plebani takie badanie.
Aż się chce iść sama przyjemność jak za darmo.
A ci powyżej 65. roku życia, nie mają już szans na żadne badania? Czy góra nie wie, że ludzie żyją coraz dłużej? Wszystkie badania dla seniorow powinien finansować samorzą, bo taka jest jego rola!
Świetnie, chyba sobie zrobię.