Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Uczniowie z Technikum Hotelarskiego uczą przedszkolaków

Hotelarz to zawód z przyszłością  - tak twierdzą uczniowie Technikum Hotelarskiego w Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju, którzy odwiedzili Publiczne Przedszkole nr 20.

Uczniowie z Technikum Hotelarskiego uczą przedszkolaków

Przedszkolacy już interesują się tym, jakie są zawody i mają swoje pierwsze upodobania.  Pedagodzy uważają, że w wieku przedszkolnym można zauważyć pewne predyspozycje co do przyszłego zawodu.  Dobrą okazją ku temu są spotkania najmłodszych z uczniami szkół średnich. Z wizytą do jednego z jastrzębskich przedszkoli wybrali się uczniowie Technikum Hotelarskiego w Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego.

- W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery  2019 uczniowie 4. klasy Technikum Hotelarskiego opowiadali dzieciom z Publicznego Przedszkola  Nr 20 o swoim przyszłym zawodzie. Na koniec wspólnie z przedszkolakami układali serwetki na różne sposoby. Przedszkolacy chętnie wzięli udział we wspólnej zabawie -  mówi Iwona Wewióra, nauczyciel ZS 2.

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~kononowicz (46.134. * .191) 17.11.2019 13:19

No i pięknie:)

~Gość (5.184. * .164) 15.11.2019 17:45

Niech się maluchy uczą

~Dżordż prosto z drzewa (80.188. * .244) 14.11.2019 16:13

@do Hotel Abbasi

"Nie muszą być te hotele w Jastrzębiu."

Racja. Czyli taki kierunek nauczania będzie sprzyjał dalszemu wyludnianiu się miasta przez młodych. Pięknie!

~do Hotel Abbasi (185.246. * .179) 14.11.2019 15:41

Nie muszą być te hotele w Jastrzębiu. Absolwenci Technikum są rozchwytywani w regionie i z powodzeniem znajdują pracę. To dobry, perspektywiczny zawód. A co mają się uczyć na górnika czy sprzedawcę w markecie?

~Hotel Abbasi (193.28. * .1) 14.11.2019 15:38

A gdzie w Jastrzebiu sa te hotele, ktore zatrudnia przyszlych absolwentow?