Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dzisiaj Policja pilnuje prędkości pojazdów

W piątek w godzinach 6:00-14:00 policjanci bacznie przyglądają się prędkością, z jaką poruszają się samochody na jastrzębskich drogach oraz jak traktują pieszych na pasach.

Dzisiaj Policja pilnuje prędkości pojazdów

Dzisiejsze działania policji są skierowane na niechronionych uczestników ruchu drogowego - pieszych. Często padają oni ofiarą kierowców samochodów, poruszających się z nadmierną prędkością bądź nieustępujących im pierwszeństwa na przejściu dla pieszych. Nierzadko właśnie na pasach dochodzi do wypadków drogowych, bywa, że śmiertelnych.

Policja przypomina o przepisach obowiązujących kierowców przy przejściach dla pieszych.

- Kierowcy łamiący przepisy związane z zatrzymywaniem i postojem pojazdu muszą liczyć się z mandatem karnym lub skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu. Podobnie wygląda sprawa w przypadku parkowania na chodniku, kiedy właściciel pojazdu nie pozostawi minimum 1,5 metra przejścia dla pieszych. Za parkowanie w obrębie skrzyżowania oraz na pasach również grozi mandat. Dodatkowo takiego niesfornego kierowcę może czekać odholowanie auta, jeśli jego samochód stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa lub utrudnia ruch - mówi asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

 

10 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Hmmm... (85.14. * .18) 19.07.2020 11:09

@Yhym...obie Tobie wycięli.

~Gość (185.226. * .124) 17.07.2020 15:26

A jak tuningowane heble z tuningowanymi wydechami wyją i z dopałami nitro strzelają że w całym Jastrzębiu słychać wieśniaków w wiejskim tuningu i driftują w zakrętach z piz...kiem opon to policja nawet dupy nie ruszy z guberni żeby jednego czy drugiego typa namierzyć i ukarać za przekroczenie dopuszczalnego hałasu i niebezpieczną jazdę a oni mi tu bredzą i informują naprzód o jakiś akcjach i pilnowaniu prędkości lenie zasr.

~co to oznacza? (89.64. * .65) 17.07.2020 13:35

Tylko tyle, że policjantów kontrolujących szybkość i poprawnego zachowania na ulicach nie spotka się nigdzie.
A powinni być codziennie. Młodzi kierowcy tak jeżdżą jakby nie panowali nad pojazdem i swoim umysłem.

~dysydent (185.226. * .124) 17.07.2020 13:28

To na codzień czym w ogóle policja drogowa się zajmuję że średnio raz na trzy miesiące ogłaszają się w mediach jakąś ''akcją'' że ''dzisiaj'' policja pilnuje prędkości pojazdów ? Siedzą wożąc się i pierdzą tylko w fotele rajdowozów?

~Yhym (89.64. * .156) 17.07.2020 13:02

Ja jechałem 160 w terenie zabudowanym i rozjechałem pieszego a policji nie widziałem może te ich Kyje tyle nie pojadą

~Gość (89.77. * .185) 17.07.2020 11:12

Znów nagonka na kierowców ,a kiedy na rowerzystów i pieszych. Pewnie nigdy bo im takich mandatów jak kierowcą nie dają.

~gfgfgf (46.18. * .1) 17.07.2020 10:55

Na szczęście wracam z pracy po 14:00... Bedzie można docisnąć.

~Gość (31.179. * .1) 17.07.2020 10:13

Czyli po 14 można szaleć.
Dla wiedzy mądrych inaczej se Śląskiej - debile zaczynają swoje podboje na drogach około 18.

~Gość (185.216. * .130) 17.07.2020 08:23

Czyli dzisiaj zaparkuję na przejściu dla pieszych lub na trawniku i przeczekam akcję policji.

~Kierownik mleczarni (83.22. * .93) 17.07.2020 08:13

Akcja liść dębu jak za komuny wszystko robi się akcyjnie od czasu do czasu .