Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

ZUS pomoże jastrzębskim przedsiębiorcom

Prezydent miasta Anna Hetman podpisała porozumienie z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, dotyczące pomocy jastrzębskim przedsiębiorcom.

ZUS pomoże jastrzębskim przedsiębiorcom

Porozumienie zostało zawarte pomiędzy Miastem Jastrzębie-Zdrój, a Zakładem Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Rybniku.

- Z chwilą podpisania porozumienia podejmujemy wspólne działania w zakresie wspierania rozwoju przedsiębiorczości w mieście. Naszym celem jest zagwarantowanie kompleksowości oferty skierowanej do jastrzębskiego biznesu, która przyczyni się do stworzenia korzystnych warunków do rozwoju firm w mieście i dywersyfikacji gospodarczej Jastrzębia-Zdroju - mówi prezydent Anna Hetman.

Przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z warsztatów i szkoleń. Tematyka będzie dostosowana do zapotrzebowania uczestników - doświadczonych przedsiębiorców bądź dopiero stawiających pierwsze kroki w biznesie.

- Już teraz mogę powiedzieć, że cykliczne szkolenia i warsztaty będą dotyczyły zagadnień związanych z podleganiem ubezpieczeniom społecznym osób prowadzących działalność gospodarczą. Z naszej strony zapewniamy także bezpłatne materiały dla uczestników - powiedział Władysław Świątek, dyrektor rybnickiego oddziału ZUS.

Szkolenia będą organizowane w punkcie „Biznes na okrągło”. Ponadto raz w miesiącu będzie tam pełnił dyżur pracownik Oddziału ZUS w Rybniku.

 

 

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Gość (89.72. * .210) 05.10.2020 22:34

Chyba podatnicy

~Troll bagienny (83.22. * .111) 05.10.2020 09:08

Z chwilą podpisania porozumienia podejmujemy wspólne działania w zakresie wspierania rozwoju przedsiębiorczości w mieście. Naszym celem jest zagwarantowanie kompleksowości oferty skierowanej do jastrzębskiego biznesu, która przyczyni się do stworzenia korzystnych warunków do rozwoju firm w mieście i dywersyfikacji gospodarczej Jastrzębia-Zdroju . Wspólnie i w porozumieniu zrobimy wszystko co w naszej mocy . Nasze działania skupimy na wielkich papierowych inwestycjach poprzedzone wielkimi wizualizacjami . A mamy się już czym pochwalić .....pięknie zagospodarowana strefa Centrum , mamy wielką hale targową na Bożka , Muzeum industrialne na terenach byłej KWK Moszczenica , w budowie podziemny dworzec kolejowy , sprawnie działającą komunikację miejską ( co prawda na skraju bankructwa , ale to opanujemy) sukcesywnie betonujemy Park Zdrojowy , na terenie miasta zainwestowaliśmy w łąki kwietne i hodowlę kleszczy ,w budowie jest wiadukt budowany z prefabrykatów , który za 4 lata będzie udostępniony do ruchu , na terenach po KWK JAS-M0S zaplanowane mamy centrum logistyczne z lotniskiem dla dronów , ciekawe jest rozwiązanie przejść podziemnych , gdzie stworzono optymalne warunki dla bezdomnych , a wiec tych inwestycji można wymieniać by wiele . Pozostaje tylko zaprosić inwestorów .

~Gość (188.147. * .43) 05.10.2020 08:34

Kolejna bzdura nic nie wnosząca do rozwoju przedsiębiorczości. Zus niech odda składki od marca które niespkusznie pobiera na leczenie.

~Generał Ogórcow (193.28. * .1) 05.10.2020 07:56

"Szkolenia będą organizowane w punkcie ?Biznes na okrągło?."

Co za degradacja, od razu z centrum do punktu.
ZUS od zawsze pomagal przedsiebiorcom, w wyrzucaniu pieniedzy do smieci.