ZUS pomoże jastrzębskim przedsiębiorcom

Prezydent miasta Anna Hetman podpisała porozumienie z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, dotyczące pomocy jastrzębskim przedsiębiorcom.

ZUS pomoże jastrzębskim przedsiębiorcom

Porozumienie zostało zawarte pomiędzy Miastem Jastrzębie-Zdrój, a Zakładem Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Rybniku.

- Z chwilą podpisania porozumienia podejmujemy wspólne działania w zakresie wspierania rozwoju przedsiębiorczości w mieście. Naszym celem jest zagwarantowanie kompleksowości oferty skierowanej do jastrzębskiego biznesu, która przyczyni się do stworzenia korzystnych warunków do rozwoju firm w mieście i dywersyfikacji gospodarczej Jastrzębia-Zdroju - mówi prezydent Anna Hetman.

Przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z warsztatów i szkoleń. Tematyka będzie dostosowana do zapotrzebowania uczestników - doświadczonych przedsiębiorców bądź dopiero stawiających pierwsze kroki w biznesie.

- Już teraz mogę powiedzieć, że cykliczne szkolenia i warsztaty będą dotyczyły zagadnień związanych z podleganiem ubezpieczeniom społecznym osób prowadzących działalność gospodarczą. Z naszej strony zapewniamy także bezpłatne materiały dla uczestników - powiedział Władysław Świątek, dyrektor rybnickiego oddziału ZUS.

Szkolenia będą organizowane w punkcie „Biznes na okrągło”. Ponadto raz w miesiącu będzie tam pełnił dyżur pracownik Oddziału ZUS w Rybniku.

 

 

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Gość (89.72. * .210) 05.10.2020 22:34

Chyba podatnicy

~Troll bagienny (83.22. * .111) 05.10.2020 09:08

Z chwilą podpisania porozumienia podejmujemy wspólne działania w zakresie wspierania rozwoju przedsiębiorczości w mieście. Naszym celem jest zagwarantowanie kompleksowości oferty skierowanej do jastrzębskiego biznesu, która przyczyni się do stworzenia korzystnych warunków do rozwoju firm w mieście i dywersyfikacji gospodarczej Jastrzębia-Zdroju . Wspólnie i w porozumieniu zrobimy wszystko co w naszej mocy . Nasze działania skupimy na wielkich papierowych inwestycjach poprzedzone wielkimi wizualizacjami . A mamy się już czym pochwalić .....pięknie zagospodarowana strefa Centrum , mamy wielką hale targową na Bożka , Muzeum industrialne na terenach byłej KWK Moszczenica , w budowie podziemny dworzec kolejowy , sprawnie działającą komunikację miejską ( co prawda na skraju bankructwa , ale to opanujemy) sukcesywnie betonujemy Park Zdrojowy , na terenie miasta zainwestowaliśmy w łąki kwietne i hodowlę kleszczy ,w budowie jest wiadukt budowany z prefabrykatów , który za 4 lata będzie udostępniony do ruchu , na terenach po KWK JAS-M0S zaplanowane mamy centrum logistyczne z lotniskiem dla dronów , ciekawe jest rozwiązanie przejść podziemnych , gdzie stworzono optymalne warunki dla bezdomnych , a wiec tych inwestycji można wymieniać by wiele . Pozostaje tylko zaprosić inwestorów .

~Gość (188.147. * .43) 05.10.2020 08:34

Kolejna bzdura nic nie wnosząca do rozwoju przedsiębiorczości. Zus niech odda składki od marca które niespkusznie pobiera na leczenie.

~Generał Ogórcow (193.28. * .1) 05.10.2020 07:56

"Szkolenia będą organizowane w punkcie ?Biznes na okrągło?."

Co za degradacja, od razu z centrum do punktu.
ZUS od zawsze pomagal przedsiebiorcom, w wyrzucaniu pieniedzy do smieci.