Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W święto Niepodległości przebiegła 11 km i 111 metrów

Różne są sposoby na uczczenie Święta Niepodległości. Nauczycielka fizyki w  ZS Nr 2 oraz ZS Nr 6 Barbara Popek przebiegła z tej okazji 11 km i 11 metrów. Wystartowała o godzinie 11:11. 

W święto Niepodległości przebiegła 11 km i 111 metrów

Sport, a szczególnie biegi są dobrym sposobem na uczczenie ważnych rocznic historycznych. Nauczycielka fizyki w ZS Nr 2 im. Wojciecha Korfantego oraz ZS Nr 6 Barbara Popek w Dniu Niepodległości przebiegła 11 km i 111 metrów. Wystartowała spod budynku magistratu o godz. 11:11.

- Czas pandemii sprawił, że Warszawski Bieg Niepodległości nie odbył się. Jednak nie zrezygnowałam i postanowiłam pokonać dystans w Jastrzębiu. Jak się okazało, nie tylko ja wpadałam na ten pomysł. Na starcie spotkałam pana Andrzeja, który rokrocznie bierze udział w Poznańskim Biegu Niepodległości, który się nie odbył i również postanowił pobiec u nas w mieście - mówi Barbara Popek.

Organizacja biegów często propaguje ważne rocznice historyczne, takie jak na przykład Święto Niepodległości. Jastrzębianie często wyjeżdżają w tym celu do innych miast. Może w przyszłości także Jastrzębie pokusi się o organizację takiego przedsięwzięcia?

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Jaro (185.135. * .194) 14.11.2020 07:34

Brawo panowie i panie. Ale kibole GKS dali niestety "lepszą" wizytówkę naszego miasta paląc flagi w Warszawie, wpisując się w nurt narodowo faszystowski. Wstyd GKS

~Andrzej Rakowski (5.173. * .59) 13.11.2020 08:45

We wczśniejszym komentarzu wkradł mi się błąd . Przepraszam.
Niespodziewane spotkanie, wspólny bieg. Dziękuję za dobre towarzystwo podczas biegu koleżance Barbarze.

~Andrzej Rakowski (5.173. * .59) 12.11.2020 14:21

Niespodziewane spotkanie, wspólny bieg. Dziękuję za dobre towarzystwo podczas biegu kolezance Brabarze?.

~Gość (185.246. * .136) 12.11.2020 09:49

Super pomysł na uczczenie Niepodległości. Gratuluję pani Popek

~Erwin Zielonka (46.204. * .158) 12.11.2020 07:09

Gratuluję świetnej formy.