Jakie są rodzaje klawiatur do komputera i którą kupić?

Uderzanie w klawisze klawiatury to dzisiaj jedna z podstawowych czynności, które dzieci i dorośli wykonują każdego dnia. Aby praca na komputerze albo rozrywka przed monitorem nie męczyły dłoni, należy wybrać odpowiedni model. Sprawdź, która klawiatura komputerowa będzie dla Ciebie najlepsza.

Jakie są rodzaje klawiatur do komputera i którą kupić?

Klawiatura podstawą interakcji z komputerem

Human-computer interaction, czyli interakcja pomiędzy komputerem a człowiekiem, to dzisiaj relacja opisująca jedne z podstawowych czynności, które wykonujemy na co dzień. HCI jest zresztą odrębną dziedziną wiedzy. Klawiatura komputerowa, obok myszki, jest podstawowym sprzętem, który umożliwia komunikowanie się z komputerem.

Każdego dnia osoba, której podstawowym narzędziem pracy jest komputer, uderza w klawisze klawiatury tysiące razy. Wiele codziennych spraw można dzisiaj załatwić przez Internet, co także wiąże się z korzystaniem z komputera. Klawiatura jest również niezbędnym urządzeniem do nauki zdalnej.

Kiedy domowe biuro nie jest odrębnym pomieszczeniem, ale zakątkiem w pokoju dziennym, warto pomyśleć o jego estetyce. W Media Expert znajdziesz poszczególne elementy komputera stacjonarnego, z których łatwo skomponujesz spójną wizualnie całość. W ofercie jest niejedna obudowa do komputera, która stylem świetnie pasuje do popularnego modelu klawiatury komputerowej.

Jakie rodzaje klawiszy w klawiaturze komputerowej wybrać?

Komfort korzystania z konkretnego typu klawiatury komputerowej zależy przede wszystkim od klawiszy. Jakie są rodzaje klawiatur do komputera według podziału na typ klawiszy?

  1. Klawiatura mechaniczna, której klawisze skonstruowano specjalnie z myślą o osobach spędzających wiele czasu przed komputerem. Klawisze reagują szybko nawet na słabszy nacisk, są jednak przy tym dość głośne.
  2. Klawiatura optyczna, która różni się od poprzedniczki przede wszystkim rodzajem mechanizmu ? mechaniczny zastępuje optyczny. Reaguje równie szybko na nacisk palców na poszczególne klawisze, jednak jej praca jest cichsza, a samo urządzenie ? trwalsze.
  3. Klawiatura membranowa, którą wyróżnia przede wszystkim cicha praca. Gumowa membrana sprawia, że naciskanie na klawiaturę może być słabsze, aby wywołać reakcję klawisza. Membrana z mechanizmem nożycowym albo motylkowym wywołuje równomierny nacisk na cały klawisz, co wspiera wygodę i efektywność pracy na urządzeniu.
  4. Klawiatura hybrydowa stanowi idealne połączenie cech klawiatury mechanicznej i z membraną gumową. Klawisze tego urządzenia szybko powracają do stanu wyjściowego po uderzeniu w nie palcem, co ułatwia i przyspiesza pisanie. Dzięki membranie praca na klawiaturze hybrydowej jest cichsza niż na typowej klawiaturze mechanicznej.

Jak wybrać dobrą klawiaturę do komputera? Na co jeszcze musisz zwrócić uwagę?

Po pierwsze, klawiatura jednolita czy wyspowa? Klawiatura jednolita jest łatwa do odróżnienia ? przyciski ustawione są blisko siebie, przez co dość łatwo o nieumyślne naciśnięcie niewłaściwego klawisza. Klawiatura wyspowa to nowoczesne urządzenie, które często spotyka się w laptopach. Jej klawisze są od siebie wyraźnie odseparowane, co ułatwia szybkie i sprawne pisanie.

Po drugie, rodzaj języka. Najpopularniejsza jest klawiatura komputerowa QWERTY, ale możesz wybrać również klawiaturę dla osób piszących np. cyrylicą ? to klawiatura rosyjska.

Do wyboru masz jeszcze klawiatury przewodowe i bezprzewodowe, których zaletą jest odpowiednio: stabilne połączenie z komputerem lub wygodny brak kabla. Zwracaj również uwagę na wysokość klawiszy ? im niższy uskok, tym szybsze pisanie.

 

Artykuł sponsorowany

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].