Nowoczesne wnętrze z nutą przytulności. Jak je urządzić?

Wszyscy uwielbiamy wnętrza urządzone w nowoczesnym stylu, jednak często zdarza się, że brakuje w nich ciepłej, domowej atmosfery. Jak połączyć chłód tego typu aranżacji z przytulnymi elementami wystroju? Podpowiadamy.

Nowoczesne wnętrze z nutą przytulności. Jak je urządzić?

Nowoczesna podstawa aranżacji mieszkania

Zanim zabierzemy się za przytulną stronę naszego mieszkania, najpierw zastanówmy się, jak stworzyć nowoczesny fundament jego aranżacji.

Chłodne kolory

Większość projektantów specjalizujących się w urządzaniu nowoczesnych stylizacji zgodnie twierdzi, że ich podstawą są ściany w chłodnych kolorach. W naszym wnętrzu najlepiej sprawdzą się zimne odcienie szarości, jasne błękity, fiolety, chłodne odcienie zieleni, klasyczna biel, a także kontrastująca z nimi czerń. Tego typu barwy nie tylko stworzą wrażenie sterylności, która idealnie podkreśli nowoczesny styl naszego wnętrza, ale również staną się doskonałym tłem dla bardziej tradycyjnych elementów jego wystroju, takich jak piece kaflowe czy urokliwe dodatki, którymi dodamy mu nieco przytulności.

Stal, szkło i inne surowe tworzywa

Nowoczesne aranżacje kochają surowość i dlatego decydując się na taką estetykę, wybierajmy sprzęty wykonane z takich materiałów, jak stal, szkło czy nielakierowane drewno. Tego rodzaju tworzywa z jednej strony podkreślą ascetyczny styl naszego wnętrza, a z drugiej sprawią, że stanie się ono naprawdę stylowe. Oprócz tego możemy również rozważyć odsłonięcie niektórych ścian w taki sposób, by uwidocznić tworzące ją cegły lub surowy beton.

Przestrzeń i naturalne światło

Przestrzeń ma niezwykle istotne znaczenie w nowoczesnym wnętrzu i dlatego urządzając je, musimy pamiętać o zasadzie „niezagracania”. Tutaj nie ma miejsca na zbędne meble, a ilość osobistych dodatków, akcesoriów i innych drobiazgów powinna zostać ograniczona do minimum.

Ważnym aspektem jest również naturalne światło, które sprawia, że mieszkanie wydaje się jeszcze bardziej przestronne. Aby uzyskać taki efekt, zrezygnujmy z wszelkiego rodzaju zasłon, firan czy żaluzji i postarajmy się, by promienie słoneczne miały łatwy dostęp do naszego wnętrza.

Elementy dodające uroku

Skoro wiemy już jak stworzyć nowoczesną aranżację, to sprawdźmy, w jaki sposób dodać jej nieco przytulności.

Rośliny i dodatki

Jeśli chcemy poczuć w mieszkaniu naprawdę urokliwą atmosferę, to zainwestujmy w rośliny doniczkowe, które nie tylko dodadzą mu sporo przytulności, ale również sprawią, że stanie się wyjątkowo stylowe.

Przy wyborze dodatków, warto kierować się natomiast więzami emocjonalnymi, które łączą nas z danymi przedmiotami. Rodzinne zdjęcia, drobiazgi, które otrzymaliśmy od bliskich nam osób czy odziedziczone po dziadkach bibeloty skutecznie ocieplą nasze wnętrze i sprawią, że poczujemy się w nim naprawdę jak w domu.

Urokliwe paleniska

Nic tak nie rozgrzewa atmosfery jak widok tańczących płomieni i dlatego urządzając wnętrze, zainwestujmy w nowoczesny piec kaflowy z szybą. Pamiętajmy, że tego rodzaju palenisko to nie tylko doskonałe źródło ciepła, ale również niezwykle stylowy dodatek do naszego salonu, który zwróci uwagę każdego gościa.

Ciepłe oświetlenie

Choć w nowoczesnym mieszkaniu naturalne światło odgrywa bardzo znaczącą rolę, to niemniej ważne okazuje się również oświetlenie sztuczne. Aby więc dodać wnętrzu urokliwego nastroju, zdecydujmy się na ciepłe, nieco przydymione żarówki oraz zainwestujmy w świece, które po rozpaleniu roztoczą w pomieszczeniu aurę spokoju i magii.

Artykuły sponsorowane

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].