18-latek skusił się na jajko-niespodziankę. Płacił skradzioną kartą

18-letni chłopak skusił się w sklepie na jajko-niespodziankę, został jednak powstrzymany przez ochroniarzy. Kiedy zapłacił za towar, który usiłował ukraść, posłużył się skradzioną kartą.

18-latek skusił się na jajko-niespodziankę. Płacił skradzioną kartą

We wtorek do Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu dotarła informacja o tym, że w jednym ze sklepów spożywczych młody mężczyzna usiłował zapłacić skradzioną kartą bankomatową.

- Początkowo 18-latek próbował ukraść duże opakowanie jajek niespodzianek, został jednak powstrzymany przed linią kas przez pracownika ochrony. Mężczyzna otrzymał możliwość zapłacenia za towar. Ekspedientka w momencie zapłaty otrzymała z banku powiadomienie dotyczące próby płatności skradzioną kartą. 18-latek jest znanym stróżom prawa z licznych kradzieży. Jastrzębianin został zatrzymany. Rabuś nie spodziewał się, że karta została w banku zastrzeżona - relacjonuje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi, usłyszał zarzut usiłowania włamania na konto bankowe poprzez złamanie elektronicznych zabezpieczeń. Jastrzębianinowi grozi nawet 10 lat więzienia.

Policjanci ostrzegają, że złodzieje skutecznie potrafią wykorzystać przywłaszczone dokumenty tożsamości, czy kartę płatniczą. Pamiętajmy, aby utratę dokumentów lub karty płatniczej zgłosić w urzędzie, który dany dokument wydał oraz w banku celem jego zastrzeżenia.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Matka (213.76. * .47) 19.03.2021 07:37

18 lat i taki głupi ....

~Mały Kopernik (178.27. * .79) 19.03.2021 07:37

Nowruz chciał świętować. To już w niedzielę