Wsparcie dla bezrobotnych, bezdomnych, uzależnionych
W Jastrzębiu osoby bezdomne, bezrobotne, uzależnione czy po pobycie w zakładzie karny, mogą uzyskać wsparcie. Chodzi o to, aby pomóc im pokonać problemy życiowe i doprowadzić do sprawnego funkcjonowania w społeczeństwie.
Klub Integracji Społecznej działa w Jastrzębiu od 2016 roku. Jednak teraz stał się częścią Ośrodka Pomocy Społecznej. Pomaga ludziom zmagającymi się z poważnymi problemami życiowymi, pokonywać trudności, jak na przykład bezrobocie, skrajne ubóstwo, bezdomność, uzależnienia.
- Klub Integracji Społecznej stanowi istotny element całego katalogu usług jaki oferuje Ośrodek. Jest to miejsce spotkań dla osób pozostających bez zatrudnienia, poszukujących pracy oraz możliwości własnego rozwoju. To miejsce dla osób, które chcą podnieść swoje kwalifikacje i poznać osoby w podobnej sytuacji życiowej - mówi Klaudia Nietrzebka, dyrektorka OPS.
Instytucja mieści się przy ulicy Wrzosowej 4-8-12. Pomaga wykluczonym zintegrować się ze społeczeństwem, pokonać problemy i zwiększyć ich kompetencje zawodowe i społeczne. Do Klubu kierują ich zwykle pracownicy socjalni OPS-u. Wystarczy, że osoby potrzebują i chcą zmienić swoją sytuację życiową.
Wsparcie jest dostosowane do potrzeb każdego z osobna. Czasami to pomoc prawna, psychologiczna, mediacje a czasami doradztwo zawodowe czy zajęcia indywidualne i grupowe.
Nie dalej jak na tym samym portalu w ogłoszeniach o zatrudnieniu znalazłem dwie oferty pracy od zaraz z darmowym zakwaterowaniem oraz wyżywieniem w Czechach. Co więc stoi na przszkodzie, aby tam poszli?
Trzeźwość, a raczej jej brak.
Proszę więc nie dorabiać demagogii do zwykłego leberstwa czy w obronie bezdomnych. Są z własnego wyboru.
Masz 100% racji ale ja osobiście wolałbym iść się "zwarzyć" na drzewie niż być choćby tylko jeden tydzień tak szczęśliwy jak oni. Już tego fetoru od nich bym nie wytrzymał nawet pięć minut.
A po co wychodzić z bezdomności???
Myślicie że oni tęsknią do wejścia w system społeczny??? Konta, pesele, bankomaty, piny, spisy, szczepienia, adresy, przepisy, zakazy, upoważnienia, pozwolenia, czynsze, podatki, wezwania, rachunki... oni są szczęśliwsi od nas.
@Wasabi
Bo co to przecież była za naiwna pomoc, skoro ażeby ją przyjąć, to należało być przede wszystkim trzeźwym?
Jeden z Jastrzębskich biznesmenów proponował pracę, dach nad głową, wikt i opierunek dla tych bezrobotnych, bezdomnych i uzależnionych. Niestety nikt z nich nie był zainteresowany. Wnioski proszę wyciągnąć sami.
Może w końcu straż miejska na którą płacimy podatki zrobi coś z tym problemem...
Do Kici
Na calym swiecie są bezdomni
Więc to akurat zaden wstyd dla miasta
Nie ma czegoś takiego jak bezdomność tylko jest zwykłe leberstwo i nieróbstwo , jest mnóstwo pracy włącznie z zakwaterowaniem ale po co skoro można dziennie pić, szczać i srać gdzie popadanie a ludzie chodzą i dają im pieniądze orazd dokarmiają tych wrzodów w jakis jadłodzielniach to po co taki wrzód ma się starać o normalnie żyć ?
Wspierajcie sobie tych nierobów , leni śmierdzących którzy wola walić codziennie w palnik niż wziąć się do uczciwej pracy ze swoim własnych pieniedzy a nie zmoich podatków !!!!! Kija i lać po grzbietach najpierw wspierających a potem tych żuli !!!
Nie ukrywam ja też byłem bezdomny I musiałem stawić czoła tej sytuacji i wziąłem się mocno za siebie.
Od 5 lat jestem opiekunem w Niemczech I mam stabilnosc dzięki mojej ciężkiej pracy
Od 2016?????!
Mamy 2021 "robota" jest!!!
A żulików,bezdomnych coraz więcej !!
No to już wiemy jak ta instytucja funkcjonuje tak samo jak Urząd Pracy czyli nic nie robią.
Pic na wodę foto montaż .
Pani Klaudia, to dobry i pracowity dyrektor. Pracownicy OPS nie mają łatwej pracy. Jezeli masz wątpliwości, to zgłoś sie i popracuj z bezdomnymi, uzależnionymi itd.
Kolejny pomysł urzędników, ale zazwyczaj nic nie zmienią w życiu tych osób. Stanowiska pracy potrzebne dla takich osób, aby wróciły do społeczeństwa. Największą trudność w znalezieniu pracy to bezrobocie, luki zatrudnienia w CV, brak doświadczenia i brak ofert pracy dla starszych osób po 40, 50-tce.
Atakujecie dobrą Dyrektor Nietrzebkę. Jak przekonać kogoś takiego, by wyszedł z bezdomności i skorzystał z pomocy? Każdy przypadek jest inny...i tu statystyk nie ma jak prowadzić.
Większość bezdomnych sami wybierają taki los, bo w ośrodkach dla bezdomnych itd nie można pić. Po co pracować, skoro ludzie dadzą kasę, oczywiście na alkohol.
Co za brednie.
"Normalnych"ludzi macie głęboko w poważaniu i jednocześnie chcecie pomóc wykluczonym jakie efekty macie oprócz wydania kasy na którą idą podatki mieszkańców tego miasta ile zarabiają tam pracownicy może to jest pytanie jedno z pierwszych drugie efekty tej pracy
Piszecie bzdury .kolejne pieniądze dla urzedasów bez rozliczenia efektów.
Wreszcie zrobicie z tym porządek.
Bo przecież do tej pory to jest wizytówką Jastrzębia.
Aż wstyd się przyznać że się tu mieszka.
Co zrobili od 2016r ?
Totalne bzdury! , Nietrzebka niech podaje konkretne liczby osób które wyszły z bezdomności i zaczęły pracować, inaczej jest to propaganda mająca na celu pokazać, że coś robimy i wydajemy pieniądze.
Wreszcie