Jastrzębie-Zdrój z "Marką Śląskie"?
Żelazny Szlak Rowerowy oraz Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie ma szansę zostać laureatem prestiżowego konkursu „Marka Śląskie”. Wszystko zależy od kapituły konkursowej.
Jastrzębie-Zdrój w tegorocznej, dwunastej, edycji konkursu „Marka Śląskie” zostało docenione dwukrotnie. Decyzją kapituły konkursowej w kategorii Turystyka i Rekreacja nominowany został Żelazny Szlak Rowerowy, zaś w kategorii Sport – Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie.
- Bardzo cieszą nas te nominacje. To prawdziwe wyróżnienie. Klub JKH zdobył w tym roku Puchar Polski, Superpuchar oraz najważniejsze trofeum, pierwsze w historii klubu mistrzostwo kraju. Z kolei Żelazny Szlak Rowerowy jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych szlaków w Polsce oraz na pograniczu polsko-czeskim, a liczba jego użytkowników bije kolejne rekordy popularności. Trzymam kciuki i kibicuję, by udało nam się zdobyć obie nagrody. Gratuluję też innym nominowanym – mówi prezydent Anna Hetman.
„Żelazny” konkuruje między innymi z Nitowaną Wieżą Ciśnień w Będzinie-Grodźcu, Zamkiem Piastowskim w Raciborzu, Mariną Gliwice czy Rodzinnym Parkiem Rozrywki „Trzy Wzgórza” w Wodzisławiu Śląskim. Z kolei w kategorii „Sport” nasi hokeiści zmierzą się z Klubem Sportów Azjatyckich ATEMI i Beskidzkim Klubem Tenisowym Advantage z Bielska-Białej.
„Marka - Śląskie" to prestiżowa nagroda i podziękowanie za znaczący wkład w rozwój województwa śląskiego i tworzenia rozpoznawalnej marki Śląska. Nagrody przyznawane są w trzynastu kategoriach: gospodarka, nauka, kultura, dziedzictwo kulturowe regionu, sport, turystyka i rekreacja, produkt, usługa, zdrowie, organizacje pozarządowe, społeczna odpowiedzialność biznesu, media i osobowość roku.
Kapitule Konkursu przewodniczy Marszałek Województwa Śląskiego. Składa się ona z 5 członków stałych oraz 6 powoływanych kadencyjnie. Członków stałych Kapituły - reprezentujących Marszałka Województwa Śląskiego, Regionalną Izbę Przemysłowo-Handlową w Gliwicach, TVP Katowice, Radio Katowice i Dziennik Zachodni - powołuje i odwołuje Marszałek Województwa Śląskiego.
Wyniki konkursu poznamy 4 września 2021 roku podczas XXVII Gali Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach.
Jedno się rozwijają drudzy mogą oni na rowerze pojeździć
@Jo
"Co do Żelaznego szlaku sukces jest faktem z czego należy się cieszyć."
Tak, ale zauważ, że ten szlak jest zamiast kolei w tej upadającej osadzie górniczej, a nie ponadto, jak u innych.
Hahhha
Odnośnie inwestycji w Jastrzębiu. To mamy przykłady gdzie wykupione zostały tereny inwestycyjne a później skutecznie blokowane mówię tu o "Strefie Centrum" Inni inwestorzy zapewne taże obserwują to miasto i nie dziwie się że wolą lokować swoje pieniądze gdzie indziej.
Co do Żelaznego szlaku sukces jest faktem z czego należy się cieszyć.
@Joka
Owszem.
Dlatego dostrzegam takie koszmarki.
Zatroskany obywatel Kejn
Dziś o 6:25
Zdarza Ci się czasem używać tego metr nad pupcią ? Nie chodzi mi o "uchwyt" na czapkę.
Żelazny szlak rowerowy, to realizacja projektu z myślą o kilku cwaniaków, którzy chcą sobie pojeździć na rowerach. Tacy, niby sportowcy. Stąd te zakazy poruszania się dla innych, którzy chcą być w ruchu. Ale nie jest skończony. Gdy się dojedzie do ulicy w Godowie, niema informacji gdzie jechać dalej. W prawo, czy w lewo. Jadąc w stronę Zebrzydowic, też nie jest lekko. Trudno na niego głosować, zwłaszcza, że nic nam, użytkownikom nie da. Splendor spłynie na tych, którzy mieli pomysł. Może, następny prezydent miasta doprowadzi do zakończenia budowy, która trwała bardzo, bardzo długo. Tak jak wszystkie inwestycje w mieście., Budowa ronda trwa dłużej niż budowa fabryki. Proszę spojrzeć jak szybko powstaje spory budynek na Podhalańskiej, na wprost OBI. Tam robotnicy nie biegają z taczkami, nie mając czasu ich załadować. Tam się pracuje spokojnie i bardzo szybko.
Dzięki Żelaznemu mamy dodatkowo sześć tysięcy dodatkowych miejsc pracy i wpływy do UM na poziomie 15 mln rocznie?
Po co nam inwestor typu Eko Okna.
@Zatroskany obywatel Kein
100/100
Wszyscy tak się zachwycają, przyjeżdżaja z miast ościennych, ale nikt nie chce tego mieć na swoim terytorium.
Zupełnie jak kopalnie.
Wyglada na to, ze w miescie juz nic nie powstanie, beda tylko kolejne tytuly dla istniejacego badziewia przyczepiane.
bo po innych jeszcze pociągi jeżdżą ;D
Skoro ten żelazny szlak rowetowy jest tak cudowny, to aż dziw bierze, dlaczego inne miasta nie idą naszym tropem i nie likwidują połączeń kolejowych wraz z torowiskami, aby w ich miejsce dumnie powstały te szlaki?