Nowoczesne budownictwo a ograniczenie emisji szkodliwych pyłów. Co wyróżnia dobrych deweloperów w Zabrzu?

Górny Śląsk jest jednym z tych regionów w Polsce, któremu szczególnie mocno daje się we znaki przekroczenie norm w zakresie pyłu zawieszonego PM 10 i PM 2,5. Jak sobie radzić z tym problemem? Odpowiedzią na to pytanie może być zielone budownictwo.

Nowoczesne budownictwo a ograniczenie emisji szkodliwych pyłów. Co wyróżnia dobrych deweloperów w Zabrzu?
Zielone otoczenie Apartamentów Zabrze Centrum

Czy smog realnie nam zagraża?

Niestety tak. Pył PM 2,5 można wręcz określić mianem cichego zabójcy. Szacuje się, że to właśnie za jego sprawą notuje się w naszym kraju około 43 tysiące przedwczesnych zgonów. Zgodnie z danymi Europejskiej Agencji Środowiska, Zabrze było jednym z miast, w którym dobowe normy stężenia pyłu zawieszonego były przekroczone przez 125 dni. To jeden z najwyższych wyników w całej Unii Europejskiej.

Niestety, ale smog nie ogranicza się tylko do wywoływania dyskomfortu. Na liście schorzeń, jakie może powodować, znajduje się między innymi astma, ostra niewydolność oddechowa, a nawet rak płuc. Jednym z powikłań może być też przewlekła obturacyjna choroba płuc.

Szacuje się, że od jesieni do wiosny, kiedy problem smogu jest szczególnie odczuwalny, jego stężenie na terenie Aglomeracji Śląskiej jest tak wysokie, że odpowiada wypaleniu około 4-5 papierosów dziennie przez każdego mieszkańca regionu.

Polacy dostrzegają duże zagrożenie, jakim dla naszego zdrowia jest smog. Zgodnie z raportem Agencji Badań Rynku, aż 72% mieszkańców największych miast na terenie Polski uważa, że jest to duże zagrożenie oraz problem, który trzeba szybko rozwiązać.

Część odpowiedzialności za ograniczenie emisji pyłów spoczywa na deweloperach budowlanych. Wynika to z tego, że niemal połowa emisji PM 2,5 i PM 10 generowana jest przez gospodarstwa jednorodzinne. Kluczową rolę odgrywają tu stare piece, które nie spełniają tak zwanych norm klasy V oraz zła jakość opału.

W jaki sposób deweloperzy mogą starać się poprawić jakość powietrza?

W jakie nowe mieszkania w Zabrzu warto inwestować? Świetnym przykładem inwestycji, która kładzie duży nacisk na ekologię, są Apartamenty Centrum w Zabrzu, które realizuje działający w branży od wielu lat, gliwicki deweloper: dom100.eu

Inwestor zadbał o to, by spełnić jak najbardziej rygorystyczne, ekologiczne standardy. Na terenie osiedla znalazły się między innymi panele fotowoltaiczne do zasilania części wspólnych osiedla, system automatycznego podlewania roślin, a nawet dedykowana stacja do ładowania pojazdów elektrycznych.

Deweloper dąży też do tego, by zapewnić mieszkańcom Apartamentów Centrum i okolic dodatkową ochronę od smogu. Dom100.eu zadeklarował, że na zakończenie inwestycji zostanie zasadzonych dwa tysiące drzew i krzewów, które w dalszej perspektywie czasowej również będą produkować tlen, zmniejszając przy tym stężenie szkodliwych pyłów zawieszonych.

Budowa Osiedla Grzybowice, sierpień 2021

Nowy dom w Zabrzu? Postaw na Grzybowice!

Nowe domy i mieszkania deweloperskie w Zabrzu można też kupić na Grzybowicach. To kolejna inwestycja proekologiczna, jaką realizuje dom100.eu. Na terenie osiedla można kupić mieszkania o wielkości między 33 a 79 metrów kwadratowych.

Również przy okazji tej inwestycji deweloper zobowiązał się, że zasadzi tysiąc drzew i krzewów, a dodatkowo zbuduje i urządzi plac zabaw dla najmłodszych. Inwestycja w Grzybowicach jest szczególnie atrakcyjna dla osób, którym zależy na świetnym skomunikowaniu z aglomeracją.

Osiedle znajduje się w bliskim sąsiedztwie autostrady A1, dzięki czemu szybko można dostać się zarówno do sąsiednich Gliwic, jak i do innych ośrodków miejskich, które znajdują się w ciągu autostrady A1 i A4, na przykład Katowic.

Artykuł sponsorowany

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].