Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Od 1 stycznia dodatkowe pieniądze na dzieci

Od 1 stycznia 2022 roku rusza Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, czyli świadczenia pieniężne na drugie i kolejne dziecko, od ukończenia 12 do 35 miesiąca życia.

Od 1 stycznia dodatkowe pieniądze na dzieci

Jastrzębski magistrat przypomina zainteresowanym mieszkańcom, że wypłaty w ramach RPO będą realizowane przez ZUS, co miesiąc, w opcji do wyboru - albo po 500 zł przez 2 lata, albo po 1000 zł przez rok. Wsparcie będzie niezależne od dochodów rodziny, a środki nie będą opodatkowane. Wniosek o RKO do ZUS składa się wyłącznie w postaci elektronicznej: za pomocą portalu Emp@tia, PUE ZUS lub bankowość elektroniczną. Pieniądze będą wypłacane tylko na konto bankowe.

Szczegółowe wyjaśnienia znaleźć można w załącznikach:

Ulotka RKO dla rodziców (Format pliku: pdf | Rozmiar pliku: 202 KB)

Ulotka RKO dziecko na wychowanie (Format pliku: pdf | Rozmiar pliku: 203 KB)

           oraz na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

8 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Gość (89.64. * .136) 25.01.2022 10:46

Rozdawajcie dalej

~Prawdomowny (5.184. * .0) 25.01.2022 08:56

Pusty pieniądz z drukarki, bierzcie, cieszcie się, ale nie płaczcie ze inflacja pompuje ceny a raty rosną ponieważ RPP musi dźwigać stopy zeby studzić rynek, hamować inflacje. To samonapędzające się koło, ale zeby to zrozumieć trzeba mieć coś więcej w głowie niż 500plus, bon turystyczny i inne benefity. Rujnujecie ten kraj, który już i tak zrujnowany lekko dyszy. Nasze dzieci i wnuki będą niewolnikami, złem koniecznym na tych ziemiach, tania lecz przyzwoita siła robocza dla zachodu i właścicieli Polin.

~Ktos (89.72. * .196) 24.01.2022 15:22

Ten socjal Nas zniszczy

~Ktoš (188.147. * .57) 24.01.2022 14:40

Jeszcze i to

~Murgrabia czorsztyński (83.10. * .146) 24.01.2022 09:13

Dobrobyt jest z pracy , a nie z zasiłków .

~Raper klasztorny (89.64. * .161) 24.01.2022 08:02

Aż niedobrze się robi jak się czyta o tych wszystkich zmarnowanych pieniądzach.

~mama (89.72. * .74) 24.01.2022 06:32

Słodkie te nasze dzieciaki, ale mimo ciągłego dokładania kasy wcale nie ma wzrostu demograficznego.

~ Bardzo biedny Mariusz (87.239. * .85) 23.01.2022 21:26

Dał bym bachora wrzeszczącym na placu zabaw , wyspać się nie można ! Co to za kultura ?