Kto będzie leczył mieszkańców? Brakuje lekarzy

Coraz więcej przychodni zdrowia działających na terenie Jastrzębia boryka się z brakiem lekarzy. Skrajnym przykładem tych problemów jest zamknięcie jedynej przychodni dermatologicznej w mieście.

Kto będzie leczył mieszkańców? Brakuje lekarzy

Przyczyną zamknięcia Specjalistycznej Poradni Dermatologiczno-Wenerologicznej „Sanoderm” było osiągnięcie wieku emerytalnego przez zatrudnionych lekarzy. Mimo ogłoszeń o wakatach nikt chętny nie zgłosił się do pracy.

- Opisana sytuacja budzi nasze ogromne zaniepokojenie, które potęguje dodatkowo fakt, że w ostatnim okresie docierają do Urzędu Miasta sygnały związane z odejściem z pracy lekarzy zatrudnionych w różnych poradniach. Powyższe skutkuje permanentnie pogarszającym się dostępem do podstawowych świadczeń zdrowotnych gwarantowanych w ramach ubezpieczenia zdrowotnego - uważa prezydent Anna Hetman.

Magistrat podkreśla, że nie ma możliwości prawnych zmiany tej sytuacji. W tej sprawie wystosowano pisma do instytucji nadrzędnych, czyli Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia, a także konsultantów medycznych z prośbą o rozwiązanie tego problemu.

- Liczymy, że organy państwowe odpowiedzialne za sektor ochrony zdrowia okażą zrozumienie bardzo trudnej sytuacji naszych mieszkańców i udzielą wsparcia, które pozwoli zniwelować deficyt kadry lekarskiej zatrudnionej w placówkach ochrony zdrowia na terenie miasta Jastrzębie-Zdrój. Ufam, że powyższe działania skutkować będą również przywróceniem działalności jedynej Poradni Dermatologicznej w naszym mieście - wyjaśnia prezydent Anna Hetman.

 

28 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~To sem ja (37.248. * .8) 19.02.2022 14:22

Po pierwsze zlikwidować składkę zdrowotną. Nie chcę płacić na "darmową" opiekę zdrowotną. Za dobrze wykonaną pracę i tak trzeba płacić. Pisałem od lat o białych kitlach. Plandemia głupoty wielu ludziom otworzyla oczy i dostrzegli wreszcie prawdziwą twarz tzw. "służby zdrowia". Oczywiście nie wszyscy...

~Gość (91.221. * .13) 18.02.2022 19:50

I tak juz od dwoch lat nas nikt nie leczy bo sie boja covida
To po co nam tacy lekarze ?
Kasy nam nie zabierajcie a sobie poradzimy

~Majaka z domków. (89.64. * .78) 18.02.2022 06:36

Ta pani ,która była na świetlnych reklamach w kitlu lekarskim i ze skrzydłami anioła.
Na pewno znajdzie jaka ś odpowiedź:nią pieniędzy.

~Jagoda (46.134. * .147) 17.02.2022 14:20

Wolą leczyć prywatnie.

~Darwin (89.72. * .111) 16.02.2022 21:22

A kto będzie pracował w UM i obsługiwał mieszkańców? Przecież #MająDość i wcale się im nie dziwię.

~PiS wie co robi (89.64. * .8) 16.02.2022 20:56

Niszczenie opieki medycznej, według nich, daje świetny efekt. Umierają chorzy. Ci, których organizm jest silny wyzdrowieją. Wtedy lekarzy będzie mnóstwo. Tak to sprytna polityka. Zdradził to nasz ulubiony pisowiec z Jastrzębia.

~To sem ja (89.64. * .191) 16.02.2022 18:52

Po trzeciej dawce szczepionki siadło mi na mózg więc wypisuję głupoty.

~Kazik (5.184. * .97) 16.02.2022 16:15

Zakazać prywatnej praktyki lekarskiej i się znajdą sami !przyjmują prywatnie a paragonów nie wystawiają i pieniążki lecą beż podatku

~luiza (83.10. * .112) 16.02.2022 14:06

do inżynier bolek2.0 Ty miły panie za czyje pieniądze się wykształciłeś?????za swoje?????Młody lekarz musi się jeszcze dużo,dużo uczyć żeby mieć swoj gabinet i mercedesa.

~Lump (94.254. * .72) 16.02.2022 13:13

Proponuje radnych i posła z pisu oni są najlepsi

~do To sem ja (89.25. * .86) 16.02.2022 13:13

boli cię prawda o was konfiarzu :D

~Matek (201.161. * .149) 16.02.2022 13:12

Kto będzie leczył, oczywiście górnicy, przecież oni na wszystkim się znają. O co górnika nie zapytasz, to zaraz udzieli ci kompetentnej odpowiedzi

~Hmmm... (89.64. * .42) 16.02.2022 12:26

Dr.glina wyleczy wszelkie schorzenia.

~Olaf (89.64. * .156) 16.02.2022 12:15

Prywatnie działają przychodnie bardzo dobrze, załatwić można sprawy na telefon, poczekalnia, recepcja, gabinet, kultura, badania, dostępne terminy. Koszt od 200 do 500 zł. Czekają z otwartymi rękami

~Ola (89.64. * .240) 16.02.2022 11:27

Z Ukrainy chętnie będą leczyc

~mysz (83.10. * .112) 16.02.2022 10:36

JASTRZĘBIANIE NIE POTRZEBUJĄ LEKARZY..Gdy tylko pojawia się artykuł o ochronie zdrowia to jest jazda bez trzymanki.Lekarz taki czy owaki ,już nie chcę wymieniać tych paszkwili.Problem lekarzy jest w całej Polsce.Posłanka PiS zaleciła im wyjazdy.To teraz będziemy się leczyć u zielarzy,szeptunek i innych znachorów..Nie jeden z tych plujących na lekarzy uderzy się w piersi jak będzie konał w męczarni bez pomocy.Szanujmy tych ludzi są na wagę złota.Ich praca jest ciężka i bardzo odpowiedzialna.,a czarna owca nawet w najlepszej rodzinie się trafi.

~inżynier bolek2.0 (188.137. * .145) 16.02.2022 09:52

brakuje młodych lekarzy ,bo oni wolą od razu kasę robić prywatnie i wozić się mercedesami w leasingu :) wykształceni są nasze pieniądze...

~Xxx (188.147. * .26) 16.02.2022 09:50

Prywatny gabinet dermatologiczny stoi w tym samym miejscu więc gdzie problem ? Czyli jednak lekarze są dostępni dalej !

~DOKTOREK (213.108. * .101) 16.02.2022 09:49

SZANUJ DOKTORKA SWEGO BO NIE BĘDZIE ŻADNEGO...

~To sem ja (31.0. * .13) 16.02.2022 09:38

Pacjent. Spróbuj wytłumaczyć to tłukowi z godz. 7.11...
Głupich nie sieją...

~Pracownik JSW (46.204. * .35) 16.02.2022 09:38

Urzędnicy Ministerstwa Zdrowia?
Będą leczyć?

~Pracownik JSW (46.204. * .35) 16.02.2022 09:34

Urzędnicy Ministerstwa Zdrowia?
Będą leczyć?

~Super Mario (46.134. * .146) 16.02.2022 08:59

Powyższe skutkuje permanentnie pogarszającym się dostępem do podstawowych świadczeń zdrowotnych gwarantowanych w ramach ubezpieczenia zdrowotnego - uważa prezydent Anna Hetman. Nobel się należy za to odkrycie.

~Bbfdd (37.248. * .189) 16.02.2022 08:27

Prywatnie leczą

~Pacjent (83.30. * .14) 16.02.2022 08:24

Jak nie ma kto leczyć? Specjalnie zamykają przychodnie, żeby przyjmować prywatnie, tam nie ma covida nawet nie są potrzebne maseczki, nie ma zbyt dużych kolejek, grzecznie, kulturalnie, bez łaski.

~Gość (188.147. * .93) 16.02.2022 08:18

Lekarze ogólnie w większości bezduszni mało empatyczni często bez kultury osobistej .

~Raper klasztorny (89.64. * .215) 16.02.2022 07:24

Lata zaniedbań i nagle się ktoś obudził.

~gz3 (89.25. * .86) 16.02.2022 07:11

jak to kto... foliarze z konfederacji :) tam jest masa specjalistów od fal 5G, szczepień wszelakich i innych rzeczy.