Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Są pieniądze na remont jastrzębskich zabytków

50 tys. zł – tyle wynosi pula pieniędzy, która jest przeznaczona na renowację zabytków znajdujących się na ternie miasta. Wnioski można składać do Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta. 

Są pieniądze na remont jastrzębskich zabytków

Wnioski o dofinansowanie mogą składać osoby lub instytucje mające tytuł prawny do danego zabytku. Wysokość środków publicznych na realizację zadań w zakresie prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków wynosi 50.000,00 zł.

Szczegółowe informacje dotyczące udzielania dotacji znajdują sięUchwale Nr VII.83.2012 r. Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój z dnia 21 czerwca 2012 r. w sprawie zasad udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków.

Wniosek do pobrania na stronie internetowej BIP.

9 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~I <3 Jaszczembie (80.188. * .244) 03.03.2022 16:27

@Pies Barona Munchhausena

"Za wyrzniecie drzew, proboszcz powinien w pierdlu wyladowac."

Suienkowych prawo świeckie nie obowiązuje. Proboszcz wyspowiada się i zostanie mu odpuszczone.

~Pies Barona Munchhausena (178.27. * .40) 02.03.2022 20:24

"obiekty przynależące do parafii w Zdroju"

Za wyrzniecie drzew, proboszcz powinien w pierdlu wyladowac.

~wstyd (89.72. * .111) 02.03.2022 19:25

Wyremontują znowu obiekty przynależące do parafii w Zdroju, bo już zdążyły zniszczeć od ostatniego remontu za miejskie pieniądze (stojąc puste)

~Gość (80.51. * .251) 02.03.2022 18:23

50 tyś to co tylko zagrabienie liści przy pomniku czy kapliczce?
Niech ktoś z magistratu zerknie ile kosztują prace przy zabytkach. Proponuję zapytać konserwatora zabytków.

Ale to może tak jak kilka lat temu.
Radny z Bzia Kasza chciał krzyz pomalować a przy okazji szwagier Pilarskiej, budowlaniec na Komuny Paryskiej chciał przebudować zabytkową kapliczkę 300m dalej bo mu widok i wjazd szpeciła.
To i kasa na 2 zabytki się znalazła a reszcie kazali pomalować krzyże jak chcą we własnym zakresie.

~abc (31.179. * .5) 02.03.2022 18:15

za 50 tys to mozna chyba tylko nakupic konserw

~Mieszkaniec (93.179. * .20) 02.03.2022 15:13

Jeżeli w naszym mieście istniały jakieś zabytki,to za panowania pani burmistrz na pewno zostały już rozebrane.

~Raper klasztorny (89.64. * .27) 02.03.2022 08:58

A co będzie remontowane? LeClerc, czy tył kina?

~Konserwator powierzchni płaskich (83.10. * .64) 02.03.2022 08:01

50 tys.? to jakiś żart ? A na remont łażni 28 milionów .Wy się dobrze czujecie w tym UM.

~Pies Barona Munchhausena (178.27. * .40) 02.03.2022 08:01

"50 tys. zł ? tyle wynosi pula pieniędzy, która jest przeznaczona na renowację zabytków"

Aż tyle?