24-latek podawał się za brata. Bał się więzienia

Podczas rutynowego patrolu mundurowi zwrócili uwagę na grupkę osób, która zachowywała się w dziwny sposób. Podczas legitymowania, jeden z mężczyzn podawał się za swojego brata.

24-latek podawał się za brata. Bał się więzienia

W sobotę ok. godz. 21:00, podczas patrolowania miasta wywiadowcy zwrócili uwagę kilku mężczyzn, których postanowili wylegitymować. Jeden z zatrzymanych podał dane osobowe swojego brata.

- Mundurowi dopatrzyli się kilku różnić w wyglądzie jednego z mężczyzn. Znał on wszystkie wymagane dane, mówił, że nie posiada dokumentów przy sobie. Po przeprowadzeniu kontroli osobistej u jastrzębianina mundurowi ujawnili dowód osobisty legitymowanego. 24-latek, wiedząc, że jest osobą poszukiwaną świadomie wprowadził w błąd mundurowych w celu uniknięcia więzienia - relacjonuje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do KMP. Aktualnie jest już w zakładzie karnym, w którym odbywa karę 5 miesięcy pozbawienia wolności. Za wprowadzenie mundurowych w błąd odpowie przed sądem.

 

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Gość (89.64. * .57) 08.03.2022 19:41

"Podczas rutynowego patrolu mundurowi zwrócili uwagę na grupkę osób, która zachowywała się w dziwny sposób." nastepnie: "W sobotę ok. godz. 21:00, podczas patrolowania miasta wywiadowcy zwrócili uwagę kilku mężczyzn, których postanowili wylegitymować." - jaki byl powod...dziwne zachowanie? a co to znaczy... podskakiwali i krzyczeli: kto nie skacze ten z policji?!

~Pies Barona Munchhausena (178.26. * .141) 08.03.2022 07:11

Codzienność