Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Cała prawda o kopalni przedstawiona za pomocą aplikacji

Każdy, kto chciałby zjechać na dół kopalni, może to zrobić wirtualnie. Za pomocą specjalnie opracowanej aplikacji. W ten sposób za pomocą wirtualnej rzeczywistości zobaczy, jak wygląda praca pod ziemią. 

Cała prawda o kopalni  przedstawiona za pomocą aplikacji

„Kopalnie Jastrzębskiej Spółki Węglowej 360o”  to nowatorski sposób na przybliżenie pracy górników pod ziemią. Zastosowano kamery rejestrującej obraz w zakresie 360o, w odróżnieniu od „zwykłego” filmu, pozwala na oglądanie wszystkiego wokół, dając wrażenie obecności w centrum wydarzeń.  

- Proponujemy Państwu - bez wychodzenia z domu - spacer po reprezentatywnych obiektach i miejscach Spółki, tworzących realistyczny obraz kopalni węgla kamiennego. Multimedialny spacer pozwala przejść codzienny „szlak” górnika, a także przyjrzeć się bliżej co dzieje się z węglem i towarzyszącym mu metanem na dole i na powierzchni kopalni. Sercem projektu jest swoista mozaika kilkudziesięciu filmów, wzbogacona o różnorodne materiały poglądowe, zdjęcia i filmiki „z życia kopalni”, ciekawostki oraz informacje o zagrożeniach występujących w naszych zakładach górniczych - informuje jSW.

Aplikacja umożliwia spacer w oparciu o przygotowany scenariusz. Można również - przy użyciu komputerowej myszki lub touchpada - samodzielnie eksplorować kopalnię, wybierając z przejrzystego menu interesujące miejsca, a następnie kierunek zwiedzania, rozglądać się wkoło i z pomocą lektora przyswajać napotkane „po drodze” materiały edukacyjne (hotspoty, „Czy wiesz, że?”, „Gdzie to jest?”). Przeniesienie się do wirtualnej rzeczywistości za pomocą gogli VR zapewni niezapomniane wrażenia i bliski kontakt z codziennym życiem kopalni, pomimo, że w tej opcji materiały edukacyjne nie są dostępne. Dla zdrowia i bezpieczeństwa konieczne jest zapoznanie się z instrukcją obsługi producenta używanych okularów VR, gdyż nie wszystkie osoby mogą z nich korzystać.

Materiały zostały opracowane i zrealizowane przez pracowników Grupy Kapitałowej JSW, a w szczególności JSW S.A., JSW Szkolenie i Górnictwo Sp. z o.o. oraz JSW IT Systems Sp. z o.o. Projekt można nadal rozwijać, poszerzając go o kolejne obiekty i miejsca lub pogłębiając na danym stanowisku pracy, z przeznaczeniem do dedykowanych szkoleń bhp.

Zobacz aplikację

10 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Anon (188.137. * .56) 15.03.2022 19:58

Smutni ludzie piszą te komentarze. Patrzeć na swoje nosy

~Pies Barona Munchhausena (178.26. * .180) 15.03.2022 18:52

"Jak ja lubię jak takich zazdrośników żółć zżera"

Ze maja ciezka, nikomu niepotrzebna, robote za marna kase?

~Dobry (89.64. * .151) 15.03.2022 17:52

Jak ja lubię jak takich zazdrośników żółć zżera ,a górnikom życzę Szczęść Boże

~ (80.188. * .244) 15.03.2022 15:39

Wystarczy przebranżowić górników na kopanie zamiast węgla to bitcoinów. A ZZ natychmiast zrobić wirtualne.

~I <3 Jaszczembie (80.188. * .244) 15.03.2022 14:20

Cała prawda o kopalni...

Czy może raczej marnotrastwo, nierentowność i ekonomia związkowa?

~I <3 Jaszczembie (80.188. * .244) 15.03.2022 14:18

Cała prawda o kopalni?

Znaczy się nepotyzm, przekupstwo i tkwienie w komunie?

~Gość (109.70. * .31) 15.03.2022 08:41

Już wkrótce JSW będzie wydobywało węgiel tylko wirtualnie.

~ (80.188. * .244) 15.03.2022 08:28

Palenie opon przez wiecznie roszczeniowe górnicze ZZ i podburzanie załogi też są w tej aplikacji wirtualnie?

~gz3 (89.25. * .86) 15.03.2022 07:55

wszystko fajnie a teraz proszę przedstawić koszt.

~Pies Barona Munchhausena (178.26. * .180) 15.03.2022 07:17

Szkoda czasu