Zofiówka: Ratownicy zbliżają się do przodka

Trwa akcja ratunkowa w kopalni Borynia-Zofiówka. Ratowników ciągle poruszają się do przodu. Tam prawdopodobnie znajduje 10 poszukiwanych górnikow. Do wstrząsu doszło w sobotę o godz. 3:40.

Zofiówka: Ratownicy zbliżają się do przodka

- Akcja ratownicza trwa, pierwszy zastęp dotarł do wyrobiska, w którym nastąpił wstrząs. Akcja jest trudna ze względu na atmosferę, która jest w całym wyrobisku. Nie ma jednak żadnych oznak wskazujących na zapłon czy pożar - mówi Tomasz Cudny, prezes zarządu JSW.

Jak mówi Edward Paździorko, zastępca prezesa zarządu JSW ds. technicznych i operacyjnych, koncentracja metanu jest duża, dlatego ratownicy poruszają się stopniowo. Ratownicy koncentrują się również na odtworzeniu wentylacji, której konstrukcja została uszkodzona.

Informacja od moderatora: Niektóre z komentarzy są usuwane na prośbę JSW, ponieważ stanowią pomówienie firmy.

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Nikos (81.30. * .171) 24.04.2022 20:15

Wyscig szczurow Coraz glebiej i sie dzieje Na krupinskim tez byl problem jak sie zapalila sciana. Wynik wynik wynik udowodnic na sile ze sie oplaca a juz dawno powinno to byc pozamykane Ale jak sa chetni to niech ryzykuja

~Jaś Mos (31.0. * .97) 24.04.2022 09:42

Pogieło Cię.

Górnicy to są zwylki ludzie inaczej nazywani rylami.

Nie porównuj górników z ,,władzą z warszawki''.
Z gornikami nikt się nie liczy.

Wszystko Warszawa robi na pokaz jak coś się wydarzy na Śląsku

~KWK -- Smoleńsk (89.70. * .15) 23.04.2022 22:59

Państwo wypłaciło rodzinom ofiar katastrofy smoleńskiej już 94,5 mln zł rekompensat. Znacznej części krewnych dwukrotnie: krótko po katastrofie 250 tys. zł i do 250 tys. zł po 2015 roku, po objęciu rządów przez PiS.
Poszkodowanie dostały wdowy, dzieci rodzice, nawet brat i siostra. Pytanie brzmi czy takie samo odszkodowanie dostaną rodziny górnicków