Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W czwartek policja pilnuje przejść dla pieszych

W czwartek jastrzębska policja przeprowadza akcję, podczas której będzie kontrolowała przejścia dla pieszych. Każdy, kto naruszy bezpieczeństwo innych osób, nie może liczyć na pobłażliwość mundurowych.

W czwartek policja pilnuje przejść dla pieszych

- Działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów - grupy użytkowników dróg, która podczas wypadków jest szczególnie narażona na tragiczne konsekwencje tych zdarzeń - informuje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Mundurowi podkreślają, że najwięcej wypadków i ofiar wśród pieszych powodują kierujący pojazdami, przede wszystkim samochodami osobowymi.

- Głównymi przyczynami tych zdarzeń jest nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych. Stąd też podczas prowadzonych działań nadzorem zostaną objęte miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla pieszych np. przejścia przez ruchliwe jezdnie lub inne miejsca, gdzie dochodziło do potrąceń - mówi policjantka.

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~To sem ja (31.0. * .8) 13.05.2022 13:54

Chore przepisy generują wypadki. Ale zmian nie będzie, bo teletubisie nadal będą głosować na świnie występujące w tv.
Przede wszystkim należy uważać, czy czasem gdzieś nie stoją "uczynni" mundurowi. Bo na rozsądek i pouczenia przy durnych rozkazach "z góry" nie ma co liczyć. Każdy z nich, który wypisał mandat za brak szmaty na twarzy, nie jest już człowiekiem... a będzie jeszcze gorzej (bo władza może na nich liczyć, obywatele znacznie mniej...).

~Pies Barona Munchhausena (157.25. * .100) 12.05.2022 13:39

Codzienność.

~Grażyna z kadr (89.25. * .86) 12.05.2022 07:45

postawcie jednego w zdroju na 1go Maja przy kontra-pasie i wytłumaczcie niektórym tłukom czym jest tenże właśnie...

~Mordimer Madderdin (89.25. * .86) 12.05.2022 07:43

"O, jak ja kocham to miejsce
Tu jest tyle policji
Czuję się bezpiecznie
Kochanie czemu szepczesz
Możemy być spokojni, opuśćmy ręce, opuścmy ręce"

~Piechur (83.10. * .91) 12.05.2022 07:17

W tej osadzie wszystko dzieje się akcyjnie , można tą akcje nazwać polowaniem na pieszych

~Gość (5.172. * .49) 12.05.2022 07:17

Sprawdzić tych co łażą po przejściach z telefonami i szoferów z telefonami