Jastrzębie-Zdrój stawia na turystykę i mały biznes
Jastrzębie-Zdrój to miasto, które przechodzi transformację terenów górniczych. Oprócz węgla koksującego, który JSW będzie wydobywać przez kolejne dziesięciolecia, stawia się tutaj również na turystykę.
- Transformacja terenów górniczych to dla Jastrzębia-Zdroju ogromne wyzwanie. Ten proces trwa od lat. Robimy wszystko, by być jak najlepiej przygotowani do tych wyzwań - mówiła prezydent Anna Hetman, zapowiadając strategię rozwoju miasta na najbliższe dziesięciolecie.
Wprawdzie Jastrzębska Spółka Węglowa, jako producent węgla koksującego, ma dobrą perspektywę na najbliższe dziesięciolecia, jednak miasto wyznacza również inne kierunki rozwoju.
- Mamy strategię i już działamy: szkolimy jastrzębian w zakresie nowych umiejętności pod „przemysł 4.0” w programie pilotażowym „Enter Jastrzębie”. W przyszłym roku z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną będziemy startowali z akceleratorem biznesowym. Ukierunkowaliśmy się na sektor turystyczny, ale nie tylko na przyciągnięcie turystów, także na małe biznesy – mówiła podczas konferencji Agnieszka Pabich, naczelnik Wydziału Strategii, Rozwoju i Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój.
Prezydent Hetman podkreśla, że transformacja terenów górniczych wiąże się z ogromnymi nakładami finansowymi, co przekracza możliwości miasta. Dlatego jastrzębski magistrat stawia na ubieganie się o środki zewnętrzne.
Turystyka w Jastrzębiu!!!??? Brawo. Żeby dostać się do miasta trzeba dojechać do Katowic by wsiąść w drabasa, chyba, że ma się samochód. Nawet do Skoczowa żeby dojechać to z 3 przesiadki pewne. A to raptem może 30 km. Ludzie co trzeba mieć w tych pustych saganach?
Potrzebne tu sa zaklady pracy ,w których mogą pracować również kobiety ,oraz male kawiarenki gdzie można iść na kawke
"Turystyka to dobry biznes. "
Powiedz szczerze. Zaprosilbys rodzine z dziecmi do Jastrzebia na dwutygodniowe wczasy?
To miasto zwariowało z tymi rowerami i turystyką,! Ludzie coraz ubożsi i gdyby nie KWK, praca w Czechach i pobliskich miastach to wszyscy mielibyśmy tyle wolnego że nic tylko wsiadać na rower i jeździć od rana do wieczora
Turystyka to dobry biznes. Odsyłam do artykułów o znaczeniu spółdzielczości w krajach UE. Najlepiej spółdzielczość rozwinięta jest we Włoszech (8 gospodarka świata), Niemczech, również Szwecji i Norwegii. Spółdzielnie w UE mają znaczący wpływ na gospodarkę. Są dobra formą organizacyjną. Zatrzymanie się na roku 1990 nie jest dobrym rozwiązaniem i myślenie o spółdzielczości w kategoriach komunizmu.
Budynek koło MC po Minimalu to prywatną własność a z właścicielem Pono nie ma kontaktu. Nic nie zrobisz. Nie można się włamać.
. Dzieci się bawią takie prawo młodości. Przed kompem mają siedzieć? Tak Ci to przeszkadza? Dwóch zatruwa życie 100 rodzinom ...jak ma być tu nowocześnie jak się czepiasz o takie pierdy? Byłby rynek którego nie ma to też by Tobie przeszkadzał bo głośno.? Włącz sobie Barwy Szczęścia, poglosnij na max i pozwól się innym cieszyć życiem.
Inwestycje nie są drogie Trzeba tylko trafić w potrzeby i gust odwiedzających.
Telemerketer narzeka bo nie rozumie praw rynku przy wolnej a nie narzuconej gospodarce, która zniszczyła nasz w kraj za czasów PZPR. Ale takich jak on jest jeszcze sporo. Nie wymarli co, którzy czekali na polecenia z góry. Choć byli niewolnikami i to im wtedy przeszkadzało, teraz czują się zagubieni.
Należy jak najszybciej zabronić skoków na deskorolkach na skate parku. BARDZO przeszkadzają mieszkańcom pobliskich bloków. UM udaje, że sprawy niema. Takich mamy urzędników. Zapomnieli, że są dla mieszkańców a nie mieszkańcy dla nich. Dwóch skaczących bardzo utrudnia wypoczynek ponad 100 rodzinom.
8:09 to wcale nie utopia, inwestorzy z Dubaju w 2, 3 lata zrobiliby plaże i namiastkę oceanu, a hałdy przerobione na kurorty jak w szwajcarskich, czy włoskich Alpach .
W galeriach stoją puste boksy. Nie ma gdzie kupić ubrań, bo same lumpy. W prywatnych butikach ceny z kosmosu .
"W Jastrzębiu mozna tylko wydawać pieniądze w "galeriach"...
Problem w tym, że w jastrzębskich "galeriach" wszystkie sklepy pozamykane, bo się nie opłaca, więc mieszkańcy wydają pieniądze w okolicznych miastach, gdzie się opłaca...
Oto przepis na sukces:
Nalezy posadzic palmy kokosowe i bananowce, wybudowac hotele, plaze i ocean.
Odwagi urzednicy!
Wstyd mi za pani prezydent i za to miasto
Miasto stawia na turystykę???Można było postawić taki piękny plac koło Galerii Carrefour.. z kafejkami dokoła, małymi restauracjami.. Ale nieee potrzebny nam jest 20-ty Rossmann i Lewiatan! Przecież w tym mieście nie ma gdzie się się spotykać!! Żadnych klimatycznych miejsc! Ludzie jeżdżą na rynek do Karviny! Karvina ma też piękny park (ten nasz jest moim zdaniem creepy) i kino letnie..W Jastrzębiu mozna tylko wydawać pieniądze w "galeriach"...
Bardzo dobrz, miasto się rozwija.
?Sekretarz miejski? i ?seboc? - brawo!
Do John. Jesli się nie podoba to wyjazd od hanysow. Hanysy nie narzekają na pracę u goroli.
Największą zgubą Jastrzębia są kopalnie z których Jastrzębie NIC nie ma, za wyjatkiem szkod górniczych no i 3.5 tys miejsc pracy dla jastrzębian.
Reszta pracownikow ok.18 tys to okoliczni okupanci, ktorzy zyją z nieszczęscia Jastrzębia.
Problemem nie jest to że w Jastrzębiu ulokowane są kopalnie i tereny górnicze, problem w tym że miasto nic z tego nie ma bo w JSW pracuje bardzo mało Jastrzębian z których podatki czerpie miasto. Mogliśmy być bogatym powiatem ale hanysy nas załatwiły.
Obudził się głowny "komętator" tego portalu i od razu strzelił 6 postów.
Niema konkretnego organu, grupy, której zadaniem ma być kierowanie, zarządzanie, współtworzenie biznesu i ściąganie inwestorów dla byłych górniczych miast. Pani z UM ?
"W KARVINIE TAK TO ROBIĄ:"
Instytutu tym nie pobija ;-)
Należy wrócić do spółdzielczości i tworzyć spółki pracownicze. Jak to jest że na Podhalańskiej inwestor postawił mała galerię. I szkód górniczych nie ma , galeria stoi na bagnach, a nie można postawić np budynku szwalni odzieży, tylko jesteśmy zmuszeni kupować szmaty w galeriach. Budynku przetwórni warzyw i owoców, itd. Przykładem spółdzielczości jest firma produkująca Majonez K*'*??i. Potrzebne jest zielone światło od państwa w postaci różnych instrumentów pozwalających na zmianę na terenach pogorniczych. Dlaczego budynku obok Mac'"*a nie można wykorzystać jako hali targowej Bo brak inicjatywy i pomysłów, bo w innym mieście się da. Nie ma odpowiednich fachowców z wiedzą. Może należy tych fachowców sprowadzić . Brak dialogu,
A co tam z klastrem 3.0
Co tu dużo pisać nie potrafisz ściągnąć do miasta inwestorów tak jak to robią w Wodzisławiu,Żorach,Karvinie to odejdź.
Pobliska Karvina,,Rybnik,Tychy,Gliwice podobne miasta górnicze a powstają tam firmy które zatrudniają od kilkuset do kilkunastu tysięcy ludzi.
Przestań pisać o pogórniczym terenie Jastrzębia-Zdroju.Jedź się szkolić do pobliskich miast.
W ramach atrakcji turystycznej powstaną dwie linie wysokiego napięcia ze słupami o wysokości 70 metrów. Można powiedzieć, że prawie w centrum, bo w okolicach osiedla Chrobrego. Każdy, ale to każdy będzie mógł je podziwiać z okien własnego mieszkania. Do tego dorzućmy kolejne atrakcje, hałdy, połamane chodniki, no i górników, jako nasz skarb narodowy.
Małe biznesy czyli niewielkie ilości miejsc pracy z minimalną pensją. Świetlana przyszłość nie ma co.
Mały biznes czyli kebab i buda z lodami? Idźcie na szkolenie do urzędników z Żor, tam to się dzieje - wiele nowych zakładów. Jastrzębie pod tym względem to jest jakaś kpina.
W KARVINIE TAK TO ROBIĄ:
https://zwrot.cz/2022/03/w-karwinie-powstanie-eden-polaczenie-atrakcji-turystycznej-i-instytucji-badawczej/
dużego biznesu ze względu na szkody górnicze nikt nie otworzy, to trzeba na małe postawić...
-Budka z lodami przy żelaznym szlaku,
-stragan z warzywami i różnymi pierdołami pod pawilonami,
-stragan targowy pod kłosem w zdroju,
-cygańskie budy na parkingu pod gwarkiem,
a jak już się otworzy największa atrakcja turystyczna śląska czyli "MEGA HIPER ŁAŻNIA" to ponoć będzie budka z obwarzankami...
???????????????????????? To te słupy co się miasto zgodziło postawić na Ruptawie mają przyciągnąć rzeszę turystów??????
Małe biznesy to budy na podhalańskiej z tanimi perfumami i karmą dla psów i kotów oto jastrzębskie małe biznesy .
Lol.
Niech ktoś ją obudzi.
Małe biznesy to boksy w nowym baraku handlowym na Podhalańskiej , to ten akcelerator biznesowy przemysłu 4.0 , który wszystko ciągnie do przodu .Sektor turystyczny to betonowy park , most wiszący na Piłsudzkiego i średniowieczne ruiny w strefie centrum a także pozostałości po starej kopalni Moszczenica itd .A nad wszystkich czuwa prężnie działający Wydział Strategii, Rozwoju i Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój. Tak trzymać towarzysze partia liczy na was .
Te małe biznesy to chyba te budki z lodami przy szlaku rowerowym
Bardzo dobra inicjatywa !