Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

81-letni kierowca potrącił pieszych na pasach

Na ulicy Pszczyńskiej dwóch pieszych zostało potraconych przez samochód. 81-letni kierowca nie zachował należytej ostrożności.

81-letni kierowca potrącił pieszych na pasach

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w poniedziałek ok. godziny 9:40.

 - Kierujący fiatem 81-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju, jadąc w kierunku Zdroju, potrącił przechodzące przez oznakowane przejście dla pieszych dwie osoby w wieku 38 i 55 lat. W wyniku zdarzenia piesi doznali obrażeń i zostali zabrani do szpitala - relacjonuje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Mężczyzna miał złamaną prawą nogę oraz rozcięcie naskórka skóry głowy.  Kobieta odniosła uraz biodra i uda. 81-letni kierowca był trzeźwy. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym mundurowi zabrali mu prawo jazdy.

17 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~bbbb (89.72. * .102) 26.05.2022 09:45

@Do bbbb Dziś o 16:47. Widzę, że dalej nie rozumiesz tego co czytasz. Mieli pierwszeństwo i co im z tego przyszło? Postaram się wyjaśnić Ci najprościej jak potrafię. Nie chodzi abyś biegał po przejściu tylko o to aby w dobrze pojętym własnym interesie i w celu uniknięcia kalectwa rozejrzał się czy ktoś inny Ciebie widzi na tym przejściu. Nie zdarzyło Ci się nigdy czegoś nie zauważyć? I możesz właśnie trafić na takiego kierowcę, który po prostu Ciebie nie zauważy, bo nie podejrzewam, że potrącenie na pasach wynika z premedytacji i kierowcy "polują" na pieszych. 99,9% wszystkich wypadków to gapiostwo albo zwykła brawura. I chodzi o to aby na takiego gapę czy innego "miszcza kierownicy" nie natrafić. Na cmentarzach pełno jest poszkodowanych, którzy mieli pierwszeństwo i zapomnieli o zasadzie ograniczonego zaufania. Jeżeli dalej uważasz, że egzekwowanie swojego pierwszeństwa za wszelką cenę jest dobre, to nie zdziw się gdy kiedyś trafisz na kogoś kto Ci tego pierwszeństwa nie udzieli, czego Ci z całego serca nie życzę. I to o czym piszę nie dotyczy tylko pieszych, ale wszystkich uczestników ruchu drogowego. Bo zawsze można trafić na idiotę, który uważa się za pana szos.

~Nono (5.173. * .83) 26.05.2022 07:39

To nie ja udaje tutaj, ze jestem wszechwiedząca a Ty. I to Ty nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, bo mój komentarz odnosił się do PISZECH OGÓLNIE, nie konkretnie do tej sytuacji. Ciekawi mnie czy jesteś kierowcą ;) ten przepis poprzewracał pieszym w D?.

~Do Nono 25.05.2022 20:09 (83.10. * .145) 26.05.2022 06:18

Oni już ocenili że mogą bezpiecznie przejść po pasach i przechodzili i wtedy nadjechał taki wszystkowiedzący kierowca jak ty i ich potrącił .Jesteś kolejnym co nie umie czytać ze zrozumieniem .PRZECHODZILI PRZEZ OZNAKOWANE PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH NIE WBIEGALI NIE UCIEKALI Z PRZEJŚCIA TYLKO PRZECHODZILI TAK JAK NAKAZUJĄ PRZEPISY .

~Gość (83.10. * .77) 25.05.2022 23:37

Mam mieszane uczucia co do tego zdarzenia. W takim wieku prawo jazdy ułatwia życie starszej osobie w dużym stopniu, natomiast powinny być wykonywane o wiele częstsze badania czy taki kierowca może prowadzić pojazd. Znając jazdę starszych ludzi raczej nie przekraczają oni prędkości za to mogą mieć wolniejszy czas reakcji, nie wiadomo na podstawie wpisu czyja to wina. Prawo jest prawem, ale ludzie którzy nie jeżdżą samochodami nie maja wyobraźni na temat drogi hamowani, warunków itd. Nowe przepisy są niebezpieczne, ludzie chodzą często jak święte krowy nie rozglądając się nawet czy cokolwiek jedzie. Nie ważny jest wiek w tym przypadku. Jako piesi musimy uruchomić wyobraźnie i poczekać nawet jeśli się nikt nie zatrzymuje, człowiek nie ma szans w starciu z ponad tonowym pojazdem. Wyzywanie jednych czy drugich i walka między nimi jest bezcelowa. Zagrożone jest życie pieszego, więc nie warto ryzykować.

~Nono (89.77. * .238) 25.05.2022 20:09

Pieszy ma ocenić czy może bezpiecznie wejść na pasy, a nie wchodzić z myślą, że skoro ma pierwszeństwo to nie musi zachować ostrożności

~Do bbbb Dziś o 16:47 (83.10. * .145) 25.05.2022 18:46

....w stanie oszacować prędkość auta i wywnioskować czy te auto da radę zatrzymać się przede mną czy nie.... To mam biegiem uciekać z pasów bo pan bbbbb jedzie i nie mam pewności czy zdoła się zatrzymać !!!! i właśnie tacy jak ty z takim myśleniem potrącają ludzi na pasach .Zbliżając się do przejścia dla pieszych TO TY MASZ ZWOLNIĆ !!! , a nie pieszy oceniać czy zdąży uciec z pasów czy nie BO PAN bbbb jedzie .

~Arleta (89.77. * .24) 25.05.2022 18:10

Zabrać emerytowi prawko!!

~bbbb (89.72. * .102) 25.05.2022 16:47

@Do bbbb Dziś o 9:49. Chyba nie zrozumiałeś co napisałem. Nie chodzi o to, że piesi byli czy nie byli na przejściu. Wg nowych przepisów mają pierwszeństwo i wcale z tym nie dyskutuję. I przeczytaj jeszcze raz pierwsze i ostatnie zdanie. Może wtedy zrozumiesz, że pierwszeństwo wcale nie daje ci gwarancji bezpieczeństwa. Zarówno piesi jak i kierowcy są takimi samymi użytkownikami dróg i na jednych i drugich ciąży obowiązek zachowania zdrowego rozsądku(nie licząc przepisów).

~Nono (5.173. * .46) 25.05.2022 14:59

Nie wrzucam wszystkich do jednego worka - ale. Niektórzy piersi zachowują się tak, jakby chcieli by w nich wjechać. Wchodzą na pasy jak święte krowy, nie rozglądając się, z telefonami w rękach, idą przed siebie i w ostatnim momencie odwracają się w stronę pasów. Więcej uwagi i pomyślunku drodzy piesi.

~Czytajcie ze zrozumieniem (83.10. * .145) 25.05.2022 14:24

ada
Dziś o 12:22 Następna co czytać nie umie ....... potrącił PRZECHODZĄCE !!!!! przez oznakowane przejście dla pieszych dwie osoby .

~Do bbbb Dziś o 9:49 (83.10. * .145) 25.05.2022 12:36

-Przecież wchodząc na jezdnię, niezależnie czy pasy są czy nie, wypada popatrzeć czy coś nie jedzie....
Pisze wyrażnie !!! potrącił przechodzące !!! nie wchodzące przez oznakowane przejście dla pieszych dwie osoby ....Czytaj ze zrozumieniem .

~ada (77.111. * .108) 25.05.2022 12:22

Art. 14. Zabrania się:

1) wchodzenia na jezdnię:

a) bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych

~bbbb (89.72. * .102) 25.05.2022 09:49

Nie chcę usprawiedliwiać starszego pana, kierowcy Fiata. Nawiasem mówiąc chyba już tego prawka nie odzyska. Ale czy ci piesi nie mają instynktu samozachowawczego? Przecież wchodząc na jezdnię, niezależnie czy pasy są czy nie, wypada popatrzeć czy coś nie jedzie. Każdy zdrowy na oczy człowiek jest w stanie oszacować prędkość auta i wywnioskować czy te auto da radę zatrzymać się przede mną czy nie. No ale cóż-ja mam pierwszeństwo na pasach. No to teraz w ramach tego pierwszeństwa kilka tygodni spędzą w gipsie. Też jestem pieszym i mam żelazną zasadę-nie ufaj nikomu na drodze, bo nie wiesz kogo spotkasz.

~Pies Barona Munchhausena (178.27. * .27) 25.05.2022 09:23

Codzienność

~Lokator (5.173. * .178) 25.05.2022 09:19

W tym wieku odebrać dożywotnio

~Mysz (83.10. * .79) 25.05.2022 09:12

W mojej ocenie to wtargnęli na przejscie.Taki samochód nie może nagle znaleźć się na przejsciu.

~To mogłeś być Ty !!! (83.10. * .145) 25.05.2022 08:49

Na pytanie dlaczego potrącił pieszych ,odpowiedż brzmiała jak zawsze ... nie zauważył .Biały dzień dwoje dorosłych ludzi na pasach i kierowca ich nie widzi !!!!!