Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wirtualny świat poprawi bezpieczeństwo w kopalniach

Technologia wirtualnej rzeczywistości będzie zastosowana do szkoleń górników Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Ma to poprawić bezpieczeństwo pracy.

Wirtualny świat poprawi bezpieczeństwo w kopalniach

Jak informuje JSW, cyfrowy projekt edukacyjny - SENSE VR jest w końcowej fazie prac badawczych. To wspólne przedsięwzięcie konsorcjum zawiązanego przez JSW Innowacje z JSW Szkolenie i Górnictwo oraz Głównym Instytutem Górnictwa. Projekt został dofinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

- Bezpieczeństwo pracy jest jednym z kluczowych elementów kształcenia kadr Jastrzębskiej Spółki Węglowej. W tych działaniach, technologia VR otwiera przed nami zupełnie nowe możliwości. Realistyczne odwzorowanie pracy pod ziemią w cyfrowej przestrzeni, pozwala kursantom nie tylko utrwalić i uzupełnić wiedzę teoretyczną, ale wykształcić właściwe procedury postępowania w sytuacjach niebezpiecznych, których nie bylibyśmy w stanie stworzyć w realnych warunkach - powiedziała Aldona Urbanek z JSW Szkolenie i Górnictwo.

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Pies Barona Munchhausena (178.27. * .69) 07.06.2022 08:49

Zlikwidować te fabryki smrodu.

~Łowca bizonów (83.10. * .148) 07.06.2022 07:39

Przeczytane w sieci ....JSW zrezygnowała z oficera CBA, który tworzył w spółce tarczę antykorupcyjną. "Mamy odmienną wizję"Na pomysł wprowadzenia do Jastrzębskiej Spółki Węglowej oficera CBA wpadła Barbara Piontek, poprzednia prezes JSW. Agent służb specjalnych tworzył w firmie tarczę antykorupcyjną i monitorował przetargi.Były pracownik JSW: Halejak wziął pod lupę przetargi, spółka oszczędziła miliony złotych. Halejak jako człowiek służb w żaden sposób nie był uzależniony od zarządu, więc był skuteczny. Jego zespół zaczął przyglądać się firmom, które od lat wygrywały przetargi, i zakwestionował sposób wyłaniania wykonawcy na usługi transportowe. W efekcie przetarg poprowadzono tak, że finalnie na tej umowie spółka zaoszczędziła kilka milionów złotych - mówi jeden z byłych pracowników JSW.EFEKT .....Działacze Solidarności doprowadzili do odwołania zarządu. A nowy zrezygnował z zespołu bezpieczeństwa korporacyjnego
W jastrzębskim węglu tego NIE PRZECZYTACIE !!!!
https://katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35063,28543928,jsw-zrezygnowala-z-oficera-cba-ktory-tworzyl-w-spolce-tarcze.html

~Do psa barona (79.124. * .58) 06.06.2022 22:35

Wymyśl lepszą regułkę ta już jest bez sensu

~do Pies Barona Munchhausena Dziś o 10:20 (85.202. * .231) 06.06.2022 19:22

Bo tylko tyle ci pozostało, wirtualny.

~Pies Barona Munchhausena (83.10. * .94) 06.06.2022 10:20

Wirtualny to lubię tylko seks

~Pies Barona Munchhausena (178.27. * .69) 06.06.2022 07:51

Zlikwidować te fabryki smrodu.