Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Straż Miejska wlepia mandaty za spożywanie alkoholu

Ładna pogoda sprzyja spacerom i przebywaniu na świeżym powietrzu. Jednak spożywaniu alkoholu w miejscu do tego nieprzeznaczonym jest wykroczeniem. Ostatnio Straż Miejska karze mandatami za ten proceder.

Straż Miejska wlepia mandaty za spożywanie alkoholu

Podczas jednego z weekendów strażnicy miejscy nałożyli 13 mandatów karnych za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym oraz skierowali dwa wnioski o ukaranie do sądu rejonowego za to wykroczenie. Natomiast przy ulicy Turystycznej w grupie pięciu osób pijących alkohol znajdowała się jedna poszukiwana przez organy ścigania.

- Przypominamy, że spożywanie alkoholu w miejscu publicznym jest wykroczeniem, za które może być nałożony mandat karny w wysokości 100 zł. Zakaz spożywania napojów alkoholowych w miejscach publicznych określa Ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Alkoholu nie można spożywać między innymi na ulicy, w parku, na skwerach - informuje Straż Miejska.
 

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Zosia Samosia (37.30. * .175) 13.06.2022 16:04

Zapraszam na spacer pod remontowany wiadukt! Jeszcze go nie otwarli, a już jest tam pełno butelek, puszek po alkoholu oraz obszczane i pomazane ściany!

~Lump (83.10. * .193) 13.06.2022 13:41

Ja tam sobie codziennie sącze browarka na ławce przed moim pięknym blokiem w centrum i jakoś ani razu jeszcze nie dostałem mandatu hahaha

~To sem ja (37.248. * .21) 13.06.2022 12:36

John, im msndaty piszą, jak trzeba ststystyki podreperować. Od nich aj waj fiskus pieniędzy nie ściągnie...
A jakież to wykroczenie spożywanie chłodnego piwka w gorący dzień na ławce?
Komu szkodzi osoba, która gasi pragnienie?
Co innego palenie śmierdzących szlugów. Ten syf powinien zostać zakazany w przestrzeni publicznej. No i solidnie karać za wszelkie zaśmiecanie (po dwakroć za kupy kundli).
A sm powinna pilnować drzwi w um... auta sprzedać a kilka etatów "przekazać" policyjnej patrolówce.

~Gość (5.184. * .71) 13.06.2022 12:12

Niech tych strażników ich komendant wychowuje w trzeźwości a nie czepiają się ludzi.

~John (83.10. * .9) 13.06.2022 10:35

a co z kuracjuszami na skwerze menela obok małej galerii ?? Taki patologiczny widok już nie przeszkadza ??

~Gość (31.174. * .91) 13.06.2022 07:15

Skompromitowani komendianci