Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Popłyną z Jastrzębia nad Morze Bałtyckie

Dwóch mieszkańców Jastrzębia-Zdroju podjęło się wyzwania dopłynięcia z Jastrzębia-Zdroju nad Bałtyk. Swoją podróż zaczną na Szotkówce, przepływającej przez nasze miasto.

Popłyną z Jastrzębia nad Morze Bałtyckie

W niedzielę, 26 czerwca, w trzecim dniu Festiwalu Górnej Odry wystartuje "Challenge Jastrzębie-Zdrój - Puck". Ekipa kajakowa daje sobie 11 dni na przepłynięcie dystansu z Jastrzębia-Zdroju nad Bałtyk.  Wyzwanie będzie podzielone na dwa etapy. Pierwszym jest dopłynięcie kajakiem nad Morze Bałtyckie, drugim – przepłynięcie jachtem trasy: Port Puck - Marina Dziwnów (port rybacki) - postój w oczekiwaniu na załogę kajakową - Dziwnów - Puck.

Strona FB wyzwania 

9 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~do_do "Observr " (185.135. * .57) 21.06.2022 21:09

Każda ingerencja człowieka powoduje, że zwierzęta szukają spokojnego miejsca do życia. Teren w okolicy naturalnego biegu Szotkówki jest ostoją zwierzyny i ptactwa. Coraz więcej domów buduje się w okolicy. Przekształca się tereny rolne na teren do zabudowy mieszkaniowej , domki w Szotkowicach, obrzeża Gołkowic. Członkowie koła łowieckiego mogliby powiedzieć na ten temat więcej. Jeżeli płoszymy zwierzynę (szczególnie łowną), to znajduje ona miejsce do "życia" w Czechach (około 1,5 km do brzegu rzeki) Ilość stanowisk do odstrzału po drugiej stronie granicy jest imponująca, około 8 ambon i 3 paśniki do karmienia. Możemy reklamować spływ , rozdawać gadżety jak ktoś proponuje (kiedyś już naprodukowali tego mnóstwo) i mieć rów z mętną wodą , możemy mieć jedno z nielicznych dzikich miejsc w Jastrzębiu w którym żyją zwierzęta (ptaków pod eclerkiem nie liczę), zapomniałem jest jeszcze puszcza w centrum miasta.

~Ryl (5.252. * .190) 21.06.2022 20:42

Kiedy płaco prymio?

~Taka wyprawa ma sens (89.64. * .3) 21.06.2022 12:22

Zamiast tworzenia sztucznej aplikacji, jako reklamy naszego miasta, lepiej wspomóc tych podróżników aby reklamowali nasze miasto. Choćby jakimiś gadżetami.

~Stop obostrzeniom (89.64. * .143) 20.06.2022 23:49

Super sprawa, powodzenia

~do "Observr " (89.64. * .3) 20.06.2022 20:08

Dlaczego mieli by wypłoszyć?

~Observer (185.135. * .57) 20.06.2022 16:22

Super. Niech wypłoszą wszystko co tam żyje.

~Gość (31.0. * .151) 20.06.2022 13:52

Niemożliwe !!

~Gość (80.51. * .251) 20.06.2022 11:06

Lata temu mnie uczono w szkole że Szotkówką można dopłynąć do Olzy ta zaś do Odry a ta wpada w Świnoujściu do morza.
No chyba że do PUCKA morzem popłynie albo kanałem ale to co innego.

~Pies Barona Munchhausena (178.27. * .69) 20.06.2022 07:29

W drugim etapie do Jastrzębia przypłynie statek z Bałtyku.