Ekonomiczny challenge z Korfantym

To było wyzwanie! Ósmoklasiści stworzyli projekty startupów. Do tego konieczny był biznesplan, strategia marketingowa, ale przede wszystkim dobry pomysł.

Ekonomiczny challenge z Korfantym

Zakończyły się działania w ramach projektu „Ekonomiczny challenge z Korfantym”, który od stycznia bieżącego roku realizowany jest przez Zespół Szkół N 2 w Jastrzębiu-Zdroju. W projekt włączeni zostali uczniowie klas ekonomicznych „Korfantego” oraz uczniowie ósmych klas szkół podstawowych. Jednym z pierwszych zadań realizowanych w ramach projektu było przygotowanie warsztatów „Ósmoklasiści tworzą startupy” prowadzonych „przez uczniów - dla uczniów”. To właśnie młodzi ekonomiści z Zespołu Szkół Nr 2 na spotkaniach z jastrzębskimi ósmoklasistami, przedstawiali im części składowe biznesplanu, zasady budowania strategii marketingowych, formy pozyskiwania kapitału czy elementy analizy SWOT.

- Przygotowując się do warsztatów rozszerzyłem swoją wiedzę na temat pozyskiwania funduszy na uruchomienie i prowadzenie firmy - powiedział Dorian.

Zrozumiały język przekazu, merytoryczna znajomość przedstawionych zagadnień i luźna, przyjazna atmosfera, to atuty przeprowadzonych warsztatów w szkołach podstawowych.

- Prowadzenie warsztatów było dla mnie ciekawym doświadczeniem, nauczyłem się pracy w grupie – mówił Łukasz

W myśli idei wyznawanej przez Alberta Einsteina - „Jeżeli nie potrafisz czegoś prosto wyjaśnić – to znaczy, że niewystarczająco to rozumiesz” – uczniowie Korfantego udowodnili, że rozumieją tematykę warsztatów i szybko nawiązali kontakt z młodzieżą szkół podstawowych.

Efektem przeprowadzonych warsztatów był konkurs dla ósmoklasistów na najciekawszy pomysł na eko-biznes. Młodzi ludzie wykazali się pomysłowością, kreatywnością oraz znajomością zasad gospodarki rynkowej. Podczas uroczystej gali wręczenia nagród zorganizowanej w murach Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju, najciekawsze biznesplany zostały zaprezentowane szerszej publiczności przez samych autorów. Kto wie, być może udział w konkursie będzie dla niektórych młodych ludzi motywacją do tego, aby w przyszłości uruchomić swoją własną firmę.

Celem projektu „Ekonomiczny challenge z Korfantym” było przede wszystkim rozwijanie wśród uczniów umiejętności opracowywania pomysłów na biznes, ważna była praca w zespole, pomysłowość w działaniu i kreatywność. Działania projektowe cieszyły się sporym zainteresowaniem wśród młodzieży, dlatego warte są kontynuowania w przyszłym roku szkolnym.

Projekt jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Raper klasztorny (89.64. * .57) 26.06.2022 14:11

Co to w ogóle za słowo challenge? To w naszym języku już nie ma odpowiedników?