Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Grupa SPEED zatrzymała rowerzystę

Duże zaskoczenie okazał kierowca roweru, który został zatrzymany przez policjantów do kontroli. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na niepokojący styl jazdy mężczyzny.

Grupa SPEED zatrzymała rowerzystę
Policja przypomina: obowiązujące przepisy prawa zabraniają kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości, w stanie po użyciu alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu

Rowerzysta był wyraźnie nietrzeźwy, co potwierdziło badanie alkomatem, który wykazał 2,7 promila alkoholu w organizmie 48-latka. Policjanci z grupy SPEED zatrzymali mężczyznę na ul. Grzybowej w Jastrzębiu w miniony piątek po godzinie 11:00. Policjanci ukarali rowerzystę mandatem w wysokości 2,5 tys. złotych.

Policja przypomina: obowiązujące przepisy prawa zabraniają kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości, w stanie po użyciu alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu.

Artykuł 87 Kodeksu Wykroczeń mówi:

art. 87 § 1a - Kierowanie na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu pojazdem innym niż mechaniczny przez osobę znajdującą się w stanie nietrzeźwości, lub pod wpływem środka działającego podobnie do alkoholu - mandat 2500 złotych.

art. 87 § 2 - Kierowanie na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu pojazdem innym niż mechaniczny przez osobę znajdującą się w stanie po użyciu alkoholu, lub podobnie działającego środka - mandat 1000 złotych.

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Do "Anka Pisanka" (89.64. * .157) 24.08.2022 14:51

Już jest powiadomienie w prokuraturze za podszywanie się pod kogoś innego.
Cieszysz się?
Bo my, TAK.

~Marek (46.204. * .242) 24.08.2022 14:24

Jestem pod wrażeniem. Powinni o tym pisać w TVP Info.

~Do ***** *** (5.173. * .98) 24.08.2022 08:00

Jeżeli kierowcy są karani,to rowerzyści powinni być tak samo traktowani.Jak taki pijany rowerzysta wpadnie ci pod samochód i zostanie kaleką lub zginie,to ty będziesz musiał z tym żyć.I to nie jest zapychanie dziury w budżecie.Każdy musi być świadomym nieuchronności kary i tyle.

~Anka Pisanka (80.188. * .23) 24.08.2022 06:15

Jaka ta cała upadająca osada górnicza, tacy szybcy i wściekli.

~Lump (178.43. * .231) 24.08.2022 04:56

Brawo ogromny sukces

~***** *** (5.184. * .13) 23.08.2022 21:31

I cyk napychamy dziure rozdawniczo-budżetową!

~Rozinen Bomber (178.27. * .69) 23.08.2022 18:29

Codziennosc.