Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nie rób tego swojemu dziecku...

1 września jadąc samochodem słuchałam radia. W pewnym momencie na antenie pojawił się poranny serwis informacyjny. Nie mogło zabraknąć wątku przygotowania do pierwszego dnia szkoły. Było tam jednak coś, co przykuło moją uwagę, bo było smutnym widmem przyszłości dzieci.

Nie rób tego swojemu dziecku...
Zdjęcie uczniów i uczennic jest poglądowe

I nie, nie chodzi o braki w kadrach nauczycielskich, bo i o tym również mówiono. Reporter przed rozpoczęciem roku szkolnego pytał dzieci, jak przygotowania do szkoły? I to co dało się wysłyszeć, było naprawdę smutne. Gdy zadano to pytanie chłopcom, ci w dużej mierze odpowiadali, że niczego jeszcze nie mają spakowane, nic nie jest przygotowane, a jeden nawet przyznał się, że jeszcze nic nie jest kupione. To wszystko, z uśmiechem na twarzy, na wesoło...

Tymczasem, gdy pytanie to zadano dziewczynkom odpowiedzi padały już bardzo poważnym i spokojnym tonem: tak, kredki naostrzone, wszystko spakowane, przygotowane, zeszyty już w tornistrach. Wszystko jest i czeka na pierwszy dzwonek. I słuchając tych wypowiedzi miałam wrażenie, że gdyby je poproszono o spakowanie i przygotowanie tych chłopców, to pewnie by to zrobiły, a jeśli nie one, to z pewnością zrobią to ich matki. 

I tu jest ta smutna rzecz. Uczy się nadal dziewczynki być grzeczne, zawsze przygotowane, ładnie wyglądające (najlepiej z jak najdłuższymi włosami co widać doskonale w pierwszych klasach), zawsze uśmiechnięte i posłuszne. O chłopcach tak się nie myśli - im wolno więcej i więcej się im wybacza. Bo to chłopcy... Po prostu.

Efekt jest taki, że to matki (najczęściej) ogarniają szkolne obowiązki dzieci - od odwożenia i przywożenia, po przygotowanie posiłku, a po drodze jeszcze pilnowanie lekcji, pakowanie dziecka, przygotowywanie mu ubrań itd. Ja rozumiem, że przedszkole / 1 klasa jakaś pomoc może być wskazana, ale kiedy ona tak naprawdę się kończy? Bo mam czasem wrażenie, że nigdy.

Rodzice - wy już szkołę skończyliście. To obowiązek waszego dziecka sobie teraz pewnych spraw przypilnować, np. odrabiania lekcji czy spakowania się na kolejny dzień. A co jeśli dziecko dostanie "pałę" za nieprzygotowanie? Trudno, dostanie, wyciągnie nauczkę na przyszłość i już. Uczmy ich odpowiedzialności i samodzielności od najmłodszych lat. Chłopców i dziewczynki. Bo skoro pierwszoklasistka potrafiła się sama spakować, to dlaczego pierwszoklasista tego nie potrafi i robi to za niego matka? 

Zanim mnie zlinczujecie w komentarzach (czego się spodziewam) zastanówcie się czy czasem nie wyrządzacie swojemu dziecku krzywdy wyręczając go we wszystkim lub ucząc go utartych schematów. 

AgaKa

19 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~op (193.169. * .48) 05.09.2022 12:54
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

op (91.192. * .86)
tak jak piszesz "podobno"
tu masz 100% rację
jest tylko jedno ale
mnie nie białe myszy i trole się pojawiły
ale twój komentarz trolla

~op (91.192. * .86) 04.09.2022 19:46
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

jadod - podobno wielu osobom po alkoholu pokazują się białe myszy ale żeby trole?

~yggiH (31.0. * .51) 04.09.2022 19:45
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Wytłumaczyłeś być może i dobrze tylko użyłeś niewłaściwej definicji a więc niewłaściwego narzędzia kategoryzacyjnego, ponieważ nie ma niczego antyspołecznego, kontrowersyjnego ani tym bardziej nieprawdziwego w krytykowaniu nieudanych tekstów autora któremu wydaje się że jest dziennikarzem. Inaczej każdy pogląd i osąd urastał by do kategorii "trollowania" a tym samym niemożliwa stawała by się ocena filmów, książek i ogólnie pojetej publicystki. Prawda jest tymczasem taka że AgaKa to żadna dziennikarka co dobitnie udowodniła artykułem o czeskim Stramberku i dodatkowo potwierdziła powyższymi wypocinami.

~jadod (193.169. * .48) 04.09.2022 19:23
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

~yggiH (31.0. * .86)
czy dobrze wytłumaczyłem ?
trollu number łan ?

~jadod (193.169. * .48) 04.09.2022 19:19
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

~yggiH (31.0. * .86)
zdobyłeś miejsce pierwsze trollowania !
kto następny ?

~jadod (193.169. * .48) 04.09.2022 19:16
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

~yggiH (31.0. * .86)
specjalnie dla ciebie zacytuję i dla innych podobnych tobie

Trollowanie (ang. trolling) – antyspołeczne zachowanie charakterystyczne dla internetowych forów dyskusyjnych i mediów społecznościowych, polegające na zamieszczaniu kontrowersyjnych, napastliwych, często nieprawdziwych treści w celu zwrócenia na siebie uwagi albo sprowokowania, ośmieszenia lub obrażenia innych użytkowników[1][2]. Osobę odpowiedzialną za publikowanie takich przekazów określa się jako „troll”[3].

~yggiH (31.0. * .86) 04.09.2022 18:47
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Trole to domena Mitów Skandynawskich i wierzeń starogermańskich. Mógł byś wytłumaczyć co to wszystko ma wspólnego z pseudodziennikarskimi wypocinami jakie po raz wtóry serwuje AgaKa ? Bo morał tej bzdury jest chyba tylko taki że dziewczynki są bardziej zaradniejsze niż chłopcy w związku z czym, trzeba chłopców tak nakierunkować by byli równie zaradni co ich równieśniczki, a przynajmniej w pakowaniu plecaków i ostrzeniu kredek bo o niczym innym ten tekst nie traktuje. Śmieszność w dodatku wzbudza moralizatorski styl niczym z pamiętnika dwunastolatki która myśli że jest lesbijką choć tak do końca to jednak jeszcze nie jest przekonana. W latach dziewięćdziesiątych nawet w Bravo publikowano poważniejsze tematy że o stylu w jakim ten paszkwil jest napisany nawet już nie wspomnę !

~jadod (193.169. * .48) 04.09.2022 16:08
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

teraz zobaczcie jaki będzie pierwszy komentarz trolla
po moim komentarzu
no trollu
DAJESZ !!!!!

~jadod (193.169. * .48) 04.09.2022 15:30
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

O proszę jaka urodzajność trolli !!
jak grzyby po deszczu !!!
pożytku z głupich komentarzy BRAK
piszą aby pisać
ale jak się światu na dzień dobry pokazali
POZDRAWIAM trolle :)
:)

~Ehhhghhh (46.134. * .214) 03.09.2022 23:23
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Głupszego artykułu chyba tu jeszcze nie było, normalnie netflixowe-nowiny...

~dajcieSEsiana (178.36. * .61) 03.09.2022 20:39
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Tak, jakby żadna szkoła w Polsce nie mogła się obyć bez czerwonej bieżączki. Łopatologiczna generalizacja z "podręcznika młodej rewolucjonistki".

~Aaabababa (46.148. * .71) 03.09.2022 18:26
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Takie "dziewczynki" nie mają nic do powiedzenia, jak dorosną... Uczymy dzieci schematycznego myślenia i powielamy nasze błędy życiowe... Dzieciństwo jest po to, żeby się rozwijać. Nie po to, żeby powielać schematy...

~Prawdomowny (37.225. * .216) 03.09.2022 16:54
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

AgaKa, zatrzymaj swoje skrzywione, lewe ideologie dla siebie i nie wypisuj więcej bzdur tego typu bo ciężko to czytać. Ten portal upadł już chyba całkowicie.

~yggiH (31.0. * .129) 03.09.2022 13:37
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Było już o Balatonie, było o Stramberku, teraz jest o rozpoczęciu roku szkolnego. Nigdy nie czytałem głupszych tekstów od tych które wypisuje AgaKa.

~gazeta (141.95. * .180) 03.09.2022 13:14
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Kiedy w końcu AgaKa zostanie wyrzucona z nowin ,długo mamy czekać i czytać od niej te lewackie wypociny

~jadod (46.134. * .252) 03.09.2022 08:10
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

o już pojawiły się pierwsze trolle
nic nie wnoszą konstruktywnego do tematu
byle tylko napisać

~op (91.192. * .86) 03.09.2022 07:46
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

AgaKa- dlaczego mamy cię zlinczować ? Po głupotach jakie od dawna wypisujesz nikt cię nie traktuje poważnie

~To_sem_ja (37.248. * .7) 03.09.2022 01:25
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Trąci (obrzydliwym) feminizmem.
Bez przesady. Każdy przypadek dziecka jest inny...

~Pislandia (83.7. * .101) 02.09.2022 23:00
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Zakupy jeszcze nie zrobione, bo książki się teraz za darmo dostaje. I jeszcze 500+, 300+.

Ale widzę, że panowie tatusiowie też odwożą dzieci do szkoły - bez przesady już.