Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Sorry Boys zagrają dla Mikołajka w Wodzisławiu [ZAPOWIEDŹ]

Formacja z czołówki polskiej sceny alternatywnej – Sorry Boys postanowiła wesprzeć starania o zebranie prawie 10 mln zł na najdroższy lek świata dla Mikołaja Kubali z Wodzisławia Śląskiego. Już 23 września zespół wystąpi w Wodzisławskim Centrum Kultury.

Sorry Boys zagrają dla Mikołajka w Wodzisławiu [ZAPOWIEDŹ]
Formacja Sorry Boys wystąpi 23 września o godz. 18.00 w WCK. fot. materiały prasowe

Sorry Boys zagrają dla Mikołajka w Wodzisławiu [ZAPOWIEDŹ]

Mikołaj Kubala wraz z rodzicami prawie od początku roku walczy o każdą złotówkę, aby w końcu zebrać niewyobrażalną kwotę prawie 10 mln zł na terapię genową Zolgensma. U chłopczyka tuż po urodzeniu zdiagnozowano rdzeniowy zanik mięśni (SMA) i od tego momentu rozpoczęła się walka z czasem, bo lek można podać w określonych warunkach. Dziecko nie może przekroczyć 13 kg masy ciała. A szanse na pokonanie choroby są duże. Z końcem sierpnia pojawiła się iskierka nadziei po tym, jak minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił refundację leku. Niestety, okazało się, że refundacja nie obejmie małego Mikołaja, ani też żadnego dziecka, które obecnie choruje na SMA. Lek ma być bowiem refundowany dla dzieci do 6. miesiąca życia, a także dla tych, które nie podjęły innego leczenia. Oba te warunki wykluczają Mikołaja, który ma już 7 miesięcy, a także przyjmuje inny lek – Spinrazę, jednak terapię tym specyfikiem trzeba stale kontynuować. Lek Zolgensma podaje się raz. Dlatego rodzice małego wodzisławianina oraz armia wolontariuszy nie poddają się i dalej walczą o powodzenie zbiórki.

Mikołaj Kubala fot. Filip Mojżysz

Koncert i realna pomoc

Ten społeczny cel postanowili wesprzeć także organizatorzy koncertu charytatywnego dla Mikołajka.

- Zespół Sorry Boys miał wystąpić w tym roku w Rybniku, jednak koncert został odwołany. Muzycy bardzo emocjonalnie podeszli do tematu i chcieli wystąpić dla śląskiej publiczności. Dlatego wpadłam na pomysł, że można połączyć przyjemne z pożytecznym i zrobić koncert charytatywny Sorry Boys – mówi Paulina Mika, inicjatorka koncertu i wielka fanka grupy.

Dzięki dużemu zaangażowaniu i wsparciu ze strony Wodzisławskiego Centrum Kultury, a także sponsorów (Hotel Amadeus, Restauracja Szwajcaria) udało się ustalić datę koncertu na piątek 23 września. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18.00, a jako support wystąpi Sabina Szewczyk z zespołem, czyli Krzysztofem Mandryszem, który odpowiedzialny jest za wszystkie produkcje, Natalią Krząkałą i Markiem Kowalskim. W kwietniu tego roku artystka wraz z zespołem odwiedziła studio im. Agnieszki Osieckiej, gdzie zaprezentowała swoją twórczość. Natomiast

w czerwcu wystąpiła na 59. KFPP w Opolu, w konkursie „Premier”, gdzie najnowszy singiel artystki, pt. „Arkadia” został bardzo dobrze przyjęty przez opolską publiczność. Zdecydowanie support urozmaici charytatywne wydarzenie, które powinno zainteresować miłośników polskiej alternatywy.

Sabina Szewczyk z zespołem

Cegiełki w ramach wstępu w cenie 80 zł będą płatne do puszki w dniu koncertu oraz dostępne także do 22 września w Pizzerii Prima (Radlin).

Top polskiej alternatywy

Sorry Boys to jeden z najciekawszych zespołów na polskiej scenie alternatywno-popowej. Od początku działalności trzon grupy stanowią: charyzmatyczna wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów - Bela Komoszyńska oraz Tomasz Dąbrowski i Piotr Blak. Zadebiutowali w 2010 roku wydając album "Hard Working Classes", zbierając przy tym doskonałe recenzje. Kolejne wydawnictwo pt. „Vulcano”, ujrzało światło dzienne trzy lata później i zostało uznane za jeden z najlepszych polskich albumów 2013 roku. Ta płyta ugruntowała pozycję zespołu jako nowatorskiego i niebojącego się sięgać po nieoczywiste rozwiązania muzyczne. W 2016 roku muzycy zaprezentowali album „Roma”, napisany w połowie po polsku i angielsku, który ponownie znalazł się w większości najważniejszych podsumowań najlepszych płyt, m.in. Gazety Wyborczej.

Ich ostatni album „Miłość”, który okazał się w 2019 roku, jest pierwszym w pełni polskojęzycznym i najbardziej piosenkowym albumem Sorry Boys. Znalazło się na nim 11 utworów wypełnionych nośnymi melodiami i dojrzałymi tekstami Beli Komoszyńskiej. „Miłość” pokazuje oblicza najważniejszego uczucia świata z prywatnej i uniwersalnej perspektywy. Portretuje kobiecość uchwyconą w procesie życiowej zmiany i robi to z przytupem. Sorry Boys wystąpili w 2019 roku na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury, a koncert został świetnie przyjęty przez publiczność.

Razem z Sorry Boys i Sabiną Szewczyk zagrajmy dla Mikołajka! Już teraz wesprzeć można specjalną skarbonkę w ramach zbiórki w portalu Siepomaga ( https://bit.ly/3RhpW8Q ). Liczy się każda złotówka!

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].