Na słowiańskim szlaku w… Jastrzębiu

Ewa Kassala, absolwentka II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju, przedstawiła swoją nową książkę, której fabuła przenosi czytelników do czasów Mieszka I.

Na słowiańskim szlaku w…  Jastrzębiu

Na promocję kolejnej książki Ewy Kassali, która odbyła się w księgarni Autorska, przybyło grono wiernych czytelniczek i czytelników. Nie zabrakło mocnej reprezentacji „Korfantego”, którego autorka jest absolwentką.

Fabuła najnowszej powieści Ewy Kassali pt. „Czas bogini” toczy się w czasach Mieszka I, kiedy chrześcijaństwo było nową religią i przyszło mu zmierzyć się z dawną wiarą słowiańską. Tak więc czytelnik zostaje przeniesiony w czasie do krainy świętych gajów, kącin i chramów, czarów i magii. W wiekach, kiedy kształtowało się państwo polskie.

Książka jest pierwszą z cyklu „Słowiański szlak”. Pracę nad nią zostały poprzedzone gruntowną kwerendą źródłową oraz konsultacjami z historykami zajmującymi się okresem początków państwa polskiego, reprezentującymi m.in. Muzeum Archeologiczne w Poznaniu i Muzeum Śląska Opolskiego. Powieść ma więc solidną podstawę merytoryczną. Autorka z właściwą sobie swadą barwnie odmalowała losy bohaterów, ukazując ich życie na tle epoki.

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Absolwentka (46.134. * .60) 19.09.2022 18:26

Czy to jest reklama Autorskiej, pai Kassali, czy Zespołu Szkół nr 2, bo się trochę pogubiłam?

~Elfryda (188.137. * .108) 17.09.2022 12:16

Pisarka Ewa Kassala?...Bez komentarza. Pisarzy w Polsce coraz więcej, niesamowity urodzaj. Słuszną linię ma nasza władza.

~literat (188.137. * .108) 17.09.2022 12:11

Widziałem ten zlot przechodząc przez galerię. Są rzeczy o których się fizjologom nie śniło...