Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Śląski patrol: Pijany kierowca uderzył w wózek z dzieckiem, który prowadziła żona policjanta

Przegląd najważniejszych informacji przekazywanych przez policję w województwie śląskim. Do niebezpiecznego zdarzenia doszło m.in. w Ustroniu, gdzie samochód potrącił chłopca na przejściu dla pieszych. Z kolei w Sosnowcu mężczyzna ostrzelał okna mieszkań sąsiadów. I wiadomość tytułowa - o pijanym kierowcy, który poprosił mężczyznę, by nie wzywał policji. Nie wiedział, że właśnie rozmawia z funkcjonariuszem, tyle, że będącym po służbie. Sprawdź więcej.

Śląski patrol: Pijany kierowca uderzył w wózek z dzieckiem, który prowadziła żona policjanta
15-latek został zabrany do szpitala śmigłowcem LPR / fot. Policja w Cieszynie

Ustroń - 15-latek potrącony na przejściu dla pieszych

W czwartek (13.10.) ok. 6:30, w rejonie skrzyżowania ulic Katowickiej i Akacjowej w Ustroniu, kierujący osobowym mercedesem 87-letni mężczyzna, potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 15-letniego chłopca. Na miejsce przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, którego załoga udzieliła poszkodowanemu pierwszej pomocy, a następnie przetransportowała go do szpitala. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy kierującemu, a jego pojazd zabezpieczyli na policyjnym parkingu. Szczegółowe okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane przez śledczych.

AKTUALIZACJA 20.10.: 15-latka nie udało się uratować, chłopiec zmarł w szpitalu.

Bielsko-Biała - Agresywny wandal zaatakował policjantów

30-latek był pijany i pod wpływem środków odurzających, dopuścił się aktów wandalizmu w bloku przy ul. Sterniczej - wybijał szyby wewnątrz budynku, w drzwiach i windach. W korytarzu interweniujący policjanci zauważyli bardzo pobudzonego mężczyznę. W ręku trzymał ostrą, metalową część drzwi, którą zaczął wymachiwać w ich stronę. Mężczyzna był zakrwawiony, a na podłodze widoczne były plamy krwi. Z uwagi na agresywne zachowanie wandala, który próbował uderzyć stróżów prawa trzymanym w ręce przedmiotem, policjanci obezwładnili 30-latka. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu, znajdował się też pod wpływem środków odurzających. Beskidzka Spółdzielnia Mieszkaniowa wyceniła straty na kwotę nie mniejszą niż 8500 złotych.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty: uszkodzenia mienia, czynnej napaści na interweniujących policjantów oraz naruszenia nietykalności cielesnej jednego z nich. Za wszystkie te przestępstwa grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator objął go policyjnym dozorem oraz zastosował poręczenie majątkowe.

Tychy - Pijany kierowca uderzył w wózek z dzieckiem, który prowadziła żona policjanta

Do zdarzenia doszło w Czechowicach-Dziedzicach. Pijany 53-latek za kierownicą peugeota w trakcie wykonywania manewru cofania nie zauważył idącej kobiety i uderzył w wózek z małym dzieckiem, który prowadziła. Razem z nią był jej mąż, policjant, który, kiedy tylko podszedł do mężczyzny, wyczuł silną woń alkoholu. Kierowca przyznał, że wcześniej pił i poprosił, by o całej sprawie... nie zawiadamiać policji. Wtedy policjant przedstawił się, okazując legitymację służbową i zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Następnie przekazał go patrolowi, który przyjechał na miejsce. Okazało się, że 53-latek miał prawie trzy promile alkoholu w organizmie. Ponadto posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dziecko, jak i jego mama nie odnieśli żadnych obrażeń. Teraz mężczyźnie grozi nawet 5 lat więzienia, świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, a nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Sosnowiec - Ostrzelał okna sąsiadów

Policjanci otrzymali zgłoszenie, że dokonano zniszczenia szyb w oknie balkonowym jednego z mieszkań w dzielnicy Pogoń. Okazało się, że uszkodzenia powstały prawdopodobnie w wyniku uderzenia przez śrut wystrzelony z broni pneumatycznej. Usytuowanie przestrzelin i inne okoliczności wskazywały, że strzały oddano prawdopodobnie z mieszkania położonego naprzeciwko. Śledczy mieli rację - w mieszkaniu, do którego weszli, zastali zaskoczonego 71-latka, który nie zdążył ukryć leżącej na stole broni pneumatycznej. Mężczyznę zatrzymano. W jego mieszkaniu znaleziono jeszcze jedną sztukę broni pneumatycznej, naboje oraz śrut. Przesłuchiwany później 71-latek nie był w stanie wyjaśnić, dlaczego ostrzelał okna sąsiadów. Podczas dalszych czynności okazało się, że uszkodził okna przynajmniej w dwóch mieszkaniach. Usłyszał zarzuty zniszczenia mienia. Obecnie trwa ustalanie liczby osób pokrzywdzonych, wysokości strat i szczegółowych okoliczności zdarzenia. Mężczyźnie może grozić do 5 lat więzienia.

Pawłowice - Seksualna napaść na 13-letnie dziecko

35-letni mężczyzna dopuścił się wobec wychodzącej ze szkoły dziewczynki tzw. "innej czyności seksualnej". Więcej o sprawie piszemy TUTAJ-LINK.

Pszczyna - Rekordowy mandat dla kierowcy bmw - 8 tys. złotych i 15 pkt karnych

Mundurowi z pszczyńskiej drogówki, patrolując Goczałkowice-Zdrój zauważyli pojazd, który miał niesprawne oświetlenie. Policjanci wydali kierującemu sygnał do zatrzymania, jednak ten nie reagował i kontynuował jazdę. W pewnym momencie osobowe bmw wyraźnie przyspieszyło i zaczęło się oddalać. Policjanci ruszyli za nim. W efekcie zatrzymali młodego kierowcę samochodu.

Okazało się, że 27-letni mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej, ponieważ, jak tłumaczył, "jest w pracy i nie ma czasu". Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych stróże prawa ustalili, że kontrolowane bmw nie ma aktualnych badań technicznych. Mieszkaniec Pszczyny za to wykroczenie, jak również za niestosowanie się po wydanego polecenia do zatrzymania, został ukarany mandatem karnym w wysokości 8 tys. złotych, a na jego konto trafiło 15 punktów karnych.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~parkujenalusterka (46.204. * .248) 15.10.2022 12:17

Szary kierowco,dlatego montuje się czujniki parkowania z tyłu,koszt to max 300zł a spokojna głowa,zwłaszcza jak ktoś jest nauczony cofać na lusterka

~SzaryKierowca76 (5.173. * .19) 14.10.2022 02:00

Cofający kierowca ma bardzo ograniczone pole widzenia i są tacy którzy tego nie rozumieją tylko pchają się pod cofający pojazd. Ale do POMOCY to nie ma NIKOGO. Taka jest prawda. Kierowca ma sprawdzić czy za cofającym pojazdem nie ma nikogo, wraca do kabiny, zaczyna cofać i tu mu się ładuje niemyślący pieszy. Spójrzcie na dzisiejsze auta jak grube mają słupki... Ciężarówki to osobna historia. Ile widzi kierowca np tira pokazał międzyinnymi wypadek w Strzelnie, nawet policja apeluje - h t t p s : //swidnica.policja.gov.pl/dsw/aktualnosci/bieza/76784,Dla-wlasnego-bezpieczenstwa-pamietajmy-o-martwych-polach.html