Mieszkańcy Śląska będą mogli kupić węgiel poza e-sklepem PGG. Ale tylko niektórzy

- Chcemy, by potrzebujący mieszkańcy naszych miast, osoby z niepełnosprawnościami, starsze i samotne, nie zostały bez opału na zimę. Nasza spółka wychodzi naprzeciwko ich potrzebom – podkreśla prezes PGG Tomasz Rogala.

Mieszkańcy Śląska będą mogli kupić węgiel poza e-sklepem PGG. Ale tylko niektórzy
Wstępnie oszacowano, że w tej formule do odbiorców może trafić niespełna 10 tys. ton węgla opałowego. (fot. PGG)

Mieszkańcy województwa śląskiego w trudnej sytuacji życiowej, czyli osoby w podeszłym wieku, chore, niepełnosprawne, objęte pomocą społeczną - będą mogły kupić tonę węgla opałowego z Polskiej Grupy Górniczej za pośrednictwem gminy, poza sklepem internetowym. Takie założenie zakłada projekt, zainicjowany przez PGG i Śląski Związek Gmin i Powiatów.

Wsparcie kierowane jest do osób, które bez pomocy osób trzecich nie są w stanie zapewnić sobie dostępu do opału. Pomoc polegać ma na umożliwieniu im zakupu jednej tony węgla po cenach obowiązujących w punkcie sprzedaży drobnicowej kopalń PGG. Potencjalnych beneficjentów wsparcia mają wskazać gminy według ustalonych kryteriów. Następnie mają oni zostać zweryfikowani przez PGG, która sprawdzi m.in., czy dana osoba w okresie od 11 marca tego roku nie nabyła węgla w sklepie PGG. Zakup będzie możliwy gotówką w ramach sprzedaży w punkcie drobnicowym kopalni, zaś odbiory węgla dla tej grupy osób będą dokonywały wykwalifikowane przedsiębiorstwa wskazywane przez gminy lub PGG.

- Zainteresowanie naszymi produktami w ostatnich miesiącach jest tak duże, że podczas jednej sesji sprzedażowej, loguje się do niego 140 tys. klientów. Potrzebny jest dostęp do Internetu, komputera. Chcemy, by potrzebujący mieszkańcy naszych miast, osoby z niepełnosprawnościami, starsze i samotne, nie zostały bez opału na zimę. Nasza spółka wychodzi naprzeciwko ich potrzebom – podkreśla prezes PGG Tomasz Rogala.

Inicjatorzy pilotażu mają świadomość, że przedsięwzięcie to nie zaspokoi wszystkich potrzeb grzewczych w skali regionu. Jednak podkreślają, że inicjatywa jest w zgodzie z jedną z najważniejszych zasad sprawiedliwości społecznej oraz społecznej odpowiedzialności biznesu, jaką jest niesienie pomocy osobom słabszym w celu zabezpieczenia ich najbardziej elementarnych potrzeb. Śląski Związek Gmin i Powiatów dzisiaj (19.10) organizuje spotkanie informacyjne dla zainteresowanych gmin, które aby przystąpić do programu muszą zaakceptować jego warunki i kryteria dostępu do węgla opałowego z zasobów PGG. Wsparcie mieszkańców województwa śląskie ma trwać do końca roku. Nie jest wykluczona jego kontynuacja. Wstępnie oszacowano, że w tej formule do odbiorców może trafić niespełna 10 tys. ton węgla opałowego - głównie tzw. węgla grubego wysokiej jakości, o dobrych parametrach grzewczych.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Wnuk123@32 (37.248. * .38) 20.10.2022 20:42

Co To jest tona jak spala5 ton