Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Policjanci uświadomili uczniów, czym jest odpowiedzialność wobec prawa

Policjanci z jastrzębskiej komendy regularnie spotykają się z uczniami szkół, by edukować ich na temat zasad bezpieczeństwa, odpowiedzialności nieletnich wobec prawa, ale także uświadamiać, dlaczego nie warto sięgać po dopalacze czy narkotyki.

Policjanci uświadomili uczniów, czym jest odpowiedzialność wobec prawa
Po prelekcji uczniowie mogą zadawać funckjonariuszom pytania dotyczące pracy w policji, przepisów czy zasad bezpieczeństwa. / fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

W Szkole Podstawowej nr 6 w Jastrzębiu-Zdroju odbyło się spotkanie z uczniami klas czwartych, które poprowadzili nadkom. Aneta Zacharjasz, st. post. Grzegorz Suwisz oraz sierż. Marcin Błażejczyk.

fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Rozbój, wymuszenie rozbójnicze, kradzież, naruszenie nietykalności cielesnej, groźby karalne - to tylko część pojęć, których znaczenie omówiono na prelekcjach. Wszystko po to, aby uświadomić uczniom, że wraz z upływem lat, zaczynają prawnie odpowiadać za popełnione czyn - przekazują policjanci relacjonując spotkanie.

Stróże prawa opowiedzieli uczniom, jakie występki najczęściej popełniają młodzi ludzie. Przestrzegali również przed uleganiem namowom koleżanek, czy kolegów, którzy zachęcają np. do kradzieży kosmetyków czy słodyczy ze sklepów. Uświadomili młodzieży, że finał pozornie niewinnych "zabaw" najczęściej nie jest przyjemny i kończy się w komendzie.

Poruszone zostały także kwestie bezpieczeństwa oraz zagadnienia związane z przemocą wśród rówieśników, cyberzagrożenia, cyberstalking, hejt, mowa nienawiści, przestępstwa z użyciem przemocy. Na zakończenie był czas na zadawanie pytań.

/źr. KMP Jastrzębie-Zdrój/

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].