Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Młodzieżowe drużyny OSP z Wodzisławia, Żor i Jastrzębia otrzymały dofinansowanie z MSWiA [ZDJĘCIA]

23 października w jednostce OSP Radlin II odbyła się uroczystość wręczenia promes dotacji celowej dla ochotniczych straży pożarnych na zakup sprzętu dla członków młodzieżowych drużyn pożarniczych działających w jednostkach OSP w powiecie wodzisławskim, Jastrzębiu- Zdroju i Żorach.

Młodzieżowe drużyny OSP z Wodzisławia, Żor i Jastrzębia otrzymały dofinansowanie z MSWiA [ZDJĘCIA]
Wspólne zdjęcie przedstawicieli jednostek OSP z pow.wodzisławskiego, Żor i Jastrzębia -Zdroju wraz z oficerami PSP i parlamentarzystami fot.FK

Promesy zostaną wykorzystane na zakup sprzętu, umundurowania i wyposażenia osobistego oraz sprzętu teleinformatycznego wykorzystywanego w procesie szkolenia członków MDP. W całym kraju przyznano dotacje na ogólną kwotę 25 mln zł. 

Dofinansowanie dla OSP z powiatu wodzisławskiego, Żor i Jastrzębia-Zdroju

W uroczystości, która odbyła się w Radlinie II wręczono łącznie 20 promes na ogólną kwotę: 90.500 zł.

Dofinansowanie o łącznej kwocie 46 500,00 zł otrzymały drużyny z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Pszowa, Radlina II, Zawady, Lubomi, Gołkowic, Połomi, Turzyczki, Łazisk, Godowa, Bluszczów oraz Nieboczów.

Dofinansowania otrzymały również 4 jednostki OSP z Jastrzębia Zdroju oraz 5 jednostek OSP z Żor w kwotach wynoszących odpowiednio 21 500,00 zł oraz 22 500,00 zł.

Co to są młodzieżowe drużyny pożarnicze?

Każda jednostka OSP może powołać również młodzieżową drużynę pożarniczą, do której należą osoby niepełnoletnie.  Dolną granicę wiekową ustala statut.  Zazwyczaj jest to 10-12 lat.  Podstawowe zadania MDP to m.in.: podnoszenie wiedzy i umiejętności swoich członków w dziedzinie ochrony przeciwpożarowej; propagowanie przepisów przeciwpożarowych w środowisku;rozwijanie sprawności fizycznej członków poprzez uprawianie różnych dyscyplin sportowych i turystyki; udział w uroczystościach strażackich, akcjach charytatywnych i innych działaniach podejmowanych przez OSP. Członkowie MDP biorą udział w zawodach sportowo-pożarniczych, turniejach wiedzy przeciwpożarowej i wielu ciekawych inicjatywach, które są im bardzo przydatne. Często pomgają starszym druhow. Część z nich zostaje później strażakami - ochotnikami.

Zaproszeni goście dziękowali młodym strażakom za zaangażowanie oraz złożyli życzenia

Wśród przybyłych gości byli między innymi: senator Ewa Gawęda, posłanka Teresa Glenc, posłowie  Adam Gawęda Grzegorz MatusiakIzabela Kloc - Posłanka do Parlamentu Europejskiego, st. bryg. Rafał Świerczek – Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego  Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach oraz komendanci z Wodzisławia Śląskiego, Żor i Jastrzębia- Zdroju wraz z oficerami PSP, a także członkowie OSP. Dowódcą uroczystości był Szymon Kwaśnica.

Ludzie

Adam Gawęda

były poseł i senator

Ewa Gawęda

Była senator.

Grzegorz Matusiak

Poseł na Sejm RP

Izabela Kloc

Senator VIII kadencji, posłanka na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji, od lipca 2019 europosłanka.

Teresa Glenc

Była posłanka na Sejm RP.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Radek99 (87.101. * .55) 24.10.2022 15:29

żałosne, wiecej posłów i vipów aniżeli tych młodziaków

~To_sem_ja (31.0. * .19) 24.10.2022 09:16

Przedwyborczy lans...
Ale cytując jednego po-paprańca, można by rzec: "piniędzy niema i nie będzie..."