Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Uczcili pamięć funkcjonariuszy śląskiego garnizonu Policji, którzy ponieśli śmierć na służbie [ZDJĘCIA]

Oddali hołd zmarłym, zasłużonym obywatelom regionu. Przedstawiciele kierownictwa śląskiej Policji wraz z władzami województwa, samorządowcami, przedstawicielami instytucji państwowych i innych służb mundurowych, odwiedzili wczoraj nekropolie w Katowicach. Delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze w miejscach spoczynku obywateli zasłużonych dla kraju i województwa śląskiego. Uczczono także pamięć poległych i tragicznie zmarłych ofiar zbrodni wojennych, w tym policjantów, żołnierzy oraz harcerzy.

Uczcili pamięć funkcjonariuszy śląskiego garnizonu Policji, którzy ponieśli śmierć na służbie [ZDJĘCIA]
Złożono wieńce i zapalono znicze w miejscach spoczynku duchownych, zmarłych przedstawicieli nauki, polityki, kultury i sztuki zasłużonych dla kraju i województwa śląskiego. / fot. Policja Śląska

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach nadinsp. Roman Rabsztyn wspólnie z I Zastępcą insp. Mariuszem Krzystyniakiem, uczcili pamięć funkcjonariuszy śląskiego garnizonu Policji, którzy ponieśli śmierć na służbie.

Następnie przedstawiciele władz wojewódzkich na czele z Wojewodą Śląskim Jarosławem Wieczorkiem, przedstawicielami instytucji państwowych, służb mundurowych oraz przybyłymi gośćmi, odwiedzili groby zasłużonych obywateli naszego regionu. Hołd poległym i zmarłym oddano tradycyjnie w związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych. W uroczystym przemarszu, połączonym ze składaniem wiązanek kwiatów oraz zapalaniem zniczy, uczestniczyli m.in. Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Roman Rabsztyn, Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach nadbryg. Jacek Kleszczewski oraz Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. Jarosław Gałuszka.

Delegacje odwiedziły mogiły i miejsca pamięci znajdujące się w Katowicach: krypty Archikatedry Chrystusa Króla, cmentarze przy ulicy Sienkiewicza i Francuskiej, Grób Nieznanego Policjanta Polskiego w siedzibie śląskiej Policji, tablica pamiątkowa Strażaków PSP oraz duchów OSP w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach oraz cmentarz w Katowicach-Panewnikach.

Złożono wieńce i zapalono znicze w miejscach spoczynku duchownych, zmarłych przedstawicieli nauki, polityki, kultury i sztuki zasłużonych dla kraju i województwa śląskiego. Odwiedzone zostały również groby, pomniki oraz tablice pamiątkowe ofiar zbrodni wojennych, powstańców, żołnierzy, więźniów politycznych, policjantów i harcerzy.

/źr.: Policja Śląska, oprac. sqx/

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].