Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Środa (2.11.) ostatnim dniem policyjnej akcji "Wszystkich Świętych" [ZDJĘCIA]

Dziś kolejny, ostatni dzień policyjnych działań pn. "Wszystkich świętych". Funkcjonariusze dbają o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby bliskich i ponawiają apel o zachowanie ostrożności.

Środa (2.11.) ostatnim dniem policyjnej akcji "Wszystkich Świętych" [ZDJĘCIA]
Szczególny apel funkcjonariusze kierują również do pieszych, którzy powinni pamiętać o zachowaniu ostrożności przy przechodzeniu przez jezdnię oraz aby być widocznym. / fot. Policja

To ostatni dzień tegorocznych działań prowadzonych pod nazwą "Wszystkich świętych". Policjanci prowadzą działania ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom dróg. Zabezpieczają w szczególności rejony cmentarzy, ale też kontrolują ruch pojazdów przy najbardziej uczęszczanych ulicach. Tam gdzie jest to konieczne, stróże prawa kierują ruchem, aby był on płynny i nie stanowił zagrożenia zarówno dla kierujących, jak i pieszych.

Mundurowi reagują także na popełniane wykroczenia, w szczególności te, które są głównymi przyczynami wypadków drogowych, czyli przekraczanie dozwolonych limitów prędkości czy nieprawidłowe zachowania kierowców wobec pieszych. Policjanci zwrócają też uwagę na stan trzeźwości i stan psychofizyczny kierujących pojazdami.

Szczególny apel funkcjonariusze kierują również do pieszych, którzy powinni pamiętać o zachowaniu ostrożności przy przechodzeniu przez jezdnię oraz aby być widocznym. "Dlatego zachęcamy do noszenia odblasków bez względu na to, gdzie się poruszamy. Dzięki temu kierowcy zyskują cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji - często ratującej zdrowie i życie" - przekazują funkcjonariusze.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].