Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dni Otwarte Politechniki Śląskiej w „Korfantym”

Pracownicy Politechniki Śląskiej spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju, prezentując możliwości kształcenia w jednej z największych uczelni w naszym województwie.

Dni Otwarte Politechniki Śląskiej w „Korfantym”
Spotkanie cieszyło sie dużym zainteresowaniem uczniów "Korfantego"

O tym, że młodzież szkół średnich stanie wkrótce przed koniecznością wyboru dalszej drogi kształcenia i jak ważna to decyzja mówiła, obecna w „Korfantym” naczelnik Wydziału Edukacji jastrzębskiego magistratu Monika Dudacy. Podkreśliła również, że istotne jest połączenie swoich pasji z zapotrzebowaniem wymagającego rynku pracy.

Podczas otwartego spotkania z Politechniką Śląską zostały zaprezentowane uczelniane Wydziały: Budownictwa, Inżynierii Biomedycznej, Organizacji i Zarządzania, Architektury oraz Inżynierii Środowiska i Energetyki.

Wykształcenie politechniczne to pewność ciekawej i dobrze płatnej pracy 

Przewodnikiem po tajnikach Politechniki Śląskiej był dr inż. Arkadiusz Ryfa, który ciekawie opowiadał o uczelni.

- Politechnika Śląska ma status uczelni badawczej, a tym samym znalazła się w prestiżowym gronie placówek naukowych, które cechuje innowacyjność, posiadanie wysoko wykwalifikowanej kadry na rzecz społeczeństwa i gospodarki opartej na wiedzy. Jest przyjaznym miejscem pracy dla społeczności akademickiej. Ważne jest to, że oferowane kierunki kształcenia pozwalają na zdobycie pracy jeszcze przed formalnym ukończeniem studiów - podkreślał doktor Arkadiusz Ryfa.

Politechnika to szansa na ciekawy staż czy projekt badawczy 

Politechnika to również możliwość uczestniczenia w ciekawych wymianach międzynarodowych oraz projektach badawczych. Studenci wyjeżdżają nie tylko do krajów Unii Europejskiej, ale również w inne rejony świata, jak na przykład: Korea Południowa, Brazylia czy Meksyk.

O tym, że studiowanie na politechnice może być dobrym pomysłem, który będzie rzutował na przyszłość młodego człowieka, mówiła dr Aldona Rosner z Centrum Kształcenia Ustawicznego - Filia Politechniki Śląskiej w Rybniku.

- Jeśli uda się połączyć pasję i kierunek studiów, to może z tego wyjść coś naprawdę ciekawego i przydatnego w przyszłej pracy zawodowej. Nie chodzi przecież o to, aby skończyć studia dla samych studiów, a nauczyć się praktycznych umiejętności, które można wykorzystać przy tworzeniu różnych ciekawych projektów, prac badawczych czy rozwiązań innowacyjnych - mówiła dr Aldona Rosner.

Pracownicy z Politechniki Śląskiej cyklicznie pojawiają się w „Korfantym”. Dyrektor Ewa Mentel podkreśla, że szkoła daje uczniom możliwości bezpośrednich kontaktów ze światem nauki i jej przedstawicielami. To ważne, szczególnie jeśli chodzi o wybór dalszej drogi kształcenia i pracy zawodowej. Nie jest to łatwa decyzja, szczególnie w kontekście zmieniającego się rynku pracy. Nie bez znaczenia jest też to, że uczelnia techniczna daje możliwość podążania za najnowszymi rozwiązaniami innowacyjnymi i postępem technologicznym.

 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Beka (83.26. * .244) 20.11.2022 20:22

Może trochę więcej rzetelności? Warto sprawdzić informacje przed publikacją. Spotkanie nie było przeznaczone wyłącznie dla uczniów ZS2. Uczestniczyli w nim również uczniowie innych szkół średnich.