Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ta zmiana ma symboliczny charakter - komentuje poseł Krzysztof Gadowski

Po przewrocie w Sejmiku, parlamentarzyści PO mówią o powrocie do stanu, jaki powinien istnieć od początku kadencji. - To powrót do normalności - mówi poseł z Jastrzębia-Zdroju Krzysztof Gadowski, który uczestniczył w poniedziałkowej sesji Sejmiku. 

Ta zmiana ma symboliczny charakter - komentuje poseł Krzysztof Gadowski
Krzysztof Gadowski wraz z nowym przewodniczącym Sejmiku prof. Markiem Gzikiem.

Ta zmiana ma symboliczny charakter - komentuje poseł Krzysztof Gadowski

Komentarz posła Krzysztofa Gadowskiego do zmiany układu sił politycznych w Sejmiku Województwa Śląskiego:

To powrót do normalności, bo nie można przecież tak sprawować władzy, jak robi to PiS, czy to na Śląsku, czy w całym kraju. W Platformie Obywatelskiej podchodzimy do tego z pewną pokorą, czując odpowiedzialność za zmiany, które trzeba przeprowadzić i posprzątać ten bałagan po PiS.

Zmiana, która nastąpiła w Sejmiku Województwa Śląskiego ma też pewien symboliczny wymiar. Poniedziałkowa sesja odbyła się w dniu czwartej rocznicy zdrady pewnego radnego, którego nazwiska chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Startował on z listy Koalicji Obywatelskiej, a po dostaniu mandatu radnego przeszedł na stronę PiS, dając tej formacji większość w sejmiku. Wszyscy obserwowaliśmy tą polityczną korupcję, prowadzoną przez premiera i członków rządu.

Wymownym jest również to, że upadek większości PiS w sejmiku odbywa się dzień po wizycie prezesa PiS na Śląsku. To co budowane jest na zdradzie i korupcji nie może mieć solidnych fundamentów. Przykład, na szczęście byłego już wicemarszałka województwa, dobitnie to potwierdza. Mam nadzieje, że te zmiany na Śląsku w niedługiej przyszłości, dokonają się również w całym kraju. Przed nami, tu na Śląsku, wielkie wyzwanie, jakim jest Transformacja Energetyczna. Proces, który nie może odbyć się bez środków Unii Europejskiej. Potrzeba rzetelnego i merytorycznego przygotowania programów oraz projektów. Do tego potrzebni są kompetentni ludzie.

Te pieniądze muszą popłynąć do naszego województwa i muszą zostać dobrze wykorzystane. Nie możemy pozwolić na to, aby wewnętrzne przepychanki w rządzie wpłynęły na utratę tych środków. Te pieniądze przeznaczone są dla Polaków, zwłaszcza w dobie rosnącej inflacji, szalejącej drożyzny oraz upadających i likwidowanych firm. Żadna władza nie ma prawa pozbawić nas tego wsparcia. 

Ludzie

Jakub Chełstowski

Marszałek Województwa Śląskiego

Krzysztof Gadowski

Poseł na Sejm RP

16 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Do_idioty_nizej (5.173. * .184) 24.11.2022 14:24

No większego od ciebie nie znam

~Ull (85.202. * .38) 24.11.2022 14:18
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~samorządność (89.64. * .225) 24.11.2022 14:16

Pan, Panie pośle wywodzi się samorządu. To jest jedyna dobra droga. Takim jak Pan można ufać, bo samorząd powinien być daleko od polityki. U nas widać jak poseł PiS próbuje sterować radnymi miasta, choć to jest nie tylko bezprawie ale i paskudne.
Liczymy na Pana i wspieramy od początku. SAMO rządność nie może być pustosłowiem.

~WróżkaMatylda (89.70. * .0) 24.11.2022 09:39

Tak trzymać Panie Pośle. Musi Pan jeszcze rozwalić tą świtę z PiS w UM J-bie. Pozdrawiam. Wyborca

~NamNieDzwonią (89.64. * .22) 23.11.2022 21:02

Komu dzwonią temu dzwonią ......?

~Loodeck (46.204. * .247) 23.11.2022 18:35
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Gadowski to mniejsze zło niż Matusiak. Znam go i tamtych obydwóch i wiem co mówię. Platforma w Jastrzębiu to mniejsze zło od PiS. Wiem co mówię, bo znam to miasto od podszewki. Niestety słaby mamy wybór.

~Fjcf (83.13. * .33) 23.11.2022 16:22
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Na kałuże mówią zdrajca , a ten chelstowski to niby co?

~Raperkaklasztorna (89.64. * .216) 23.11.2022 16:05

pis po jedno zło, obie parte siebie warte i nieważne kto rządzi (pis minimalnie gorszy bo bardziej lewacki)

wnikliwy 23.11.2022 12:09
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Dobry (89.64. * .17) 23.11.2022 10:55
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Anka_Pisanka (80.188. * .23) 23.11.2022 10:49
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Panie (p)ośle Gadowki, kiedy odbędzie się tak bardzo upragnione kolejne miejskie dyktando? Proponuję zorganizować je pod chmurka na parkingu... ups, wróć, na reprezentacyjnym placu tej osady górniczej.

~op (91.192. * .86) 23.11.2022 10:28
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Mina Gadowskiego mówi wszystko - Nareszcie dorwiemy się do stołków

~ad_vocem (89.25. * .182) 23.11.2022 10:26
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Boję się, że teraz przez rok będzie "czyszczenie", zapoznawanie się nowej ekipy z sytuacją i różne personalne układanki, a robota pójdzie w kąt. Podobno w marszałkowie już sporo osób na zwolnieniach i czekają na rozwój sytuacji.

~Polak (188.137. * .163) 23.11.2022 09:42
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Wtedy była zdrada Kałuży Teraz Chłestowski i spółka TO NIE ZDRADA!!!!!!!!!!
ZŁOZYĆ MANDATY!!!!!!!!!!!!

~PeOwiec (5.173. * .9) 23.11.2022 09:07
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Te pieniądze muszą być dobrze wydane śmiech na sali czyli na marsze lgbt,przeloty do domu na wyprowadzenie pieska i jeszcze mnóstwo innych naszych lewackich potrzeb zgodnie z naszymi PZPR zasadami

~Lku (89.64. * .42) 23.11.2022 09:03
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Gad-owski to ten sam poziom . Tylko konfederacja coś może zmienić . Reszta to systemowe świnie przy korycie .