Pracownicy Jastrzębskich Zakładów Remontowych "Dźwigi" postawili na "Solidarność". "Pojawiły się obawy dotyczące przyszłości"

- Od dłuższego czasu rozważaliśmy zorganizowanie się, ale bodźcem, który przyspieszył decyzję o założeniu związku, była nagła zmiana zarządu, po której zaczęliśmy się czuć niepewnie. Pojawiły się obawy dotyczące przyszłości - mówi Piotr Wieczorek, skarbnik zakładowej "Solidarności". - Chcielibyśmy wiedzieć, czy firma będzie mieć zlecenia, a my pracę - dodaje Andrzej Bednarski, przewodniczący nowej organizacji.

Pracownicy Jastrzębskich Zakładów Remontowych "Dźwigi" postawili na "Solidarność". "Pojawiły się obawy dotyczące przyszłości"
Jastrzębskie Zakłady Remontowe "Dźwigi" zajmują się dostawami i remontami m.in. dźwigów, suwnic i żurawi. Obsługują firmy działające w takich branżach jak górnictwo i hutnictwo (fot. jzr-dzwigi.eu)

W Jastrzębskich Zakładach Remontowych "Dźwigi" powstała "Solidarność", do której zapisało się ponad 60 proc. pracowników firmy. Są przekonani, o czym informuje Śląsko-Dąbrowska Solidarność, "że z pomocą związku łatwiej im będzie prowadzić dialog z pracodawcą. Chcą także uruchomienia Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych".

Przewodniczący Andrzej Bednarski zaznacza, że na razie w spółce działa zarząd tymczasowy. - Sytuacja jest trudna. Z jednej strony nowe władze zapewniają, że nie będzie zwolnień i mają swoją wizję dotyczącą funkcjonowania firmy. Jednak z drugiej strony wydaje nam się, że te zapewnienia są niespójne. Brakuje rzetelnych i pełnych informacji - podkreśla.

Dialog z pracodawcą dotyczący przyszłości zakładu i zatrudnionych w nim pracowników to jeden z celów nowej organizacji związkowej. Kolejnym jest uruchomienie Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. - Mimo tego, że w firmie zatrudnionych jest ponad 60 osób, nie mamy i nigdy nie mieliśmy żadnych świadczeń socjalnych - mówi Piotr Wieczorek.

źródło: Śląsko-Dąbrowska Solidarność, oprac. (d)

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Anka_Pisanka (80.188. * .23) 30.11.2022 06:27

"łatwiej im będzie prowadzić dialog z pracodawcą"
Czyli będąc na samozatrudnieniu, żeby rozmawiać sama ze sobą, też muszę założyć związek zawodowy?

~Prezes_ (91.195. * .179) 29.11.2022 16:01

Z przykrością muszę oznajmić że osoby które zajmują się organizacją jakichkolwiek związków zawodowych oraz podżegją do niesubordynacji innych współpracowników na terenie naszego zakładu zamiast zająć się rzetelną pracą w wykonywanym zawodzie niestety zostaną zwolnione z pracy w trybie natychmiastowym.

~do_niżej (193.169. * .48) 29.11.2022 13:08

"- dzięki założeniu kolejnego związku zawodowego"
"łatwiej im będzie prowadzić dialog z pracodawcą. "
zrozumiałeś czy będziesz trollował ?

~markiz1 (80.53. * .194) 29.11.2022 10:12

Czyli reasumując - dzięki założeniu kolejnego związku zawodowego firma pozyska nowe zlecenia