Klasa o profilu turystycznym na lotnisku w Balicach

Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków - Balice odkrył swoje tajniki przed młodzieżą z Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju. Klasy o profilu turystycznym oraz eksploatacji portów i terminali wybrały się na wycieczkę przedmiotową.

Klasa o profilu turystycznym na lotnisku w Balicach
Młodzież z "Korfantego" na lotnisku w Krakowie - Balicach

Młodzież klas technikum w zawodach: technik organizacji turystyki oraz technik eksploatacji portów i terminali wybrała się na wycieczkę do Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków - Balice, drugiego w Polsce pod względem liczby odprawianych pasażerów, jak i operacji lotniczych.

W Centrum Edukacji Lotniczej uczniowie wzięli udział w zajęciach, przybliżających zasady funkcjonowania lotniska oraz jego organizację. Dzięki wyposażeniu multimedialnemu uczestnicy łatwiej przyswajają prezentowane treści. Młodzież mogła prześledzić, a nawet wziąć udział w odprawie pasażerskiej. Jednak chyba największą atrakcją było wejście do hali odlotów, a następnie możliwość obserwowania startujących i lądujących samolotów.

- Ta wycieczka jest ciekawa. Dzięki niej możemy w praktyce zobaczyć, jak wygląda obsługa ruchu turystycznego na lotnisku.  Jak to wszystko się odbywa. W przyszłości będziemy pracować w branży turystycznej i dobrze, że możemy brać udział w takich wycieczkach. Na pewno będzie to z korzyścią dla naszej pracy zawodowej - mówił jeden z uczestników wyjazdu.

Uczniowie kształcący się w kierunku obsługi turystycznej czy porty i terminale w czasie 5-letniego cyklu kształcenia mają przewidziane wycieczki przedmiotowe, tak aby nauka teorii, która odbywa się w szkole, miała swoje odzwierciedlenie w praktyce.

Turystyka to ciekawa i prężnie rozwijająca się dziedzina gospodarki. Wymaga wszechstronnej wiedzy, ale też pasji poznawania świata i chęci uczenia się nowych rzeczy. To praca dla każdego, kto nie potrafi usiedzieć w domu, ale też lubi kontakt z ludźmi i potrafi znaleźć się w różnych sytuacjach.

 

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Aleksss (185.246. * .147) 06.12.2022 19:55

No, ciekawa wycieczka

~DużaRyba (196.12. * .131) 06.12.2022 16:28

"Turystyka to ciekawa i prężnie rozwijająca się dziedzina gospodarki. "

Nie warto zapominać, że turystyka i IT stanowią fundament jastrzebskiej gospodarki.