Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Klasa o profilu turystycznym na lotnisku w Balicach

Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków - Balice odkrył swoje tajniki przed młodzieżą z Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju. Klasy o profilu turystycznym oraz eksploatacji portów i terminali wybrały się na wycieczkę przedmiotową.

Klasa o profilu turystycznym na lotnisku w Balicach
Młodzież z "Korfantego" na lotnisku w Krakowie - Balicach

Młodzież klas technikum w zawodach: technik organizacji turystyki oraz technik eksploatacji portów i terminali wybrała się na wycieczkę do Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków - Balice, drugiego w Polsce pod względem liczby odprawianych pasażerów, jak i operacji lotniczych.

W Centrum Edukacji Lotniczej uczniowie wzięli udział w zajęciach, przybliżających zasady funkcjonowania lotniska oraz jego organizację. Dzięki wyposażeniu multimedialnemu uczestnicy łatwiej przyswajają prezentowane treści. Młodzież mogła prześledzić, a nawet wziąć udział w odprawie pasażerskiej. Jednak chyba największą atrakcją było wejście do hali odlotów, a następnie możliwość obserwowania startujących i lądujących samolotów.

- Ta wycieczka jest ciekawa. Dzięki niej możemy w praktyce zobaczyć, jak wygląda obsługa ruchu turystycznego na lotnisku.  Jak to wszystko się odbywa. W przyszłości będziemy pracować w branży turystycznej i dobrze, że możemy brać udział w takich wycieczkach. Na pewno będzie to z korzyścią dla naszej pracy zawodowej - mówił jeden z uczestników wyjazdu.

Uczniowie kształcący się w kierunku obsługi turystycznej czy porty i terminale w czasie 5-letniego cyklu kształcenia mają przewidziane wycieczki przedmiotowe, tak aby nauka teorii, która odbywa się w szkole, miała swoje odzwierciedlenie w praktyce.

Turystyka to ciekawa i prężnie rozwijająca się dziedzina gospodarki. Wymaga wszechstronnej wiedzy, ale też pasji poznawania świata i chęci uczenia się nowych rzeczy. To praca dla każdego, kto nie potrafi usiedzieć w domu, ale też lubi kontakt z ludźmi i potrafi znaleźć się w różnych sytuacjach.

 

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Aleksss (185.246. * .147) 06.12.2022 19:55

No, ciekawa wycieczka

~DużaRyba (196.12. * .131) 06.12.2022 16:28

"Turystyka to ciekawa i prężnie rozwijająca się dziedzina gospodarki. "

Nie warto zapominać, że turystyka i IT stanowią fundament jastrzebskiej gospodarki.