Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wszystkie poprawki opozycji do budżetu państwa odrzucone. Gadowski: To karygodne

Ostatnio pisaliśmy o propozycji posła Krzysztofa Gadowskiego w temacie poprawek do budżetu państwa na 2023 rok. Głosowanie nad budżetem odbyło się 16 grudnia. Żadne ze zgłoszonych przez opozycję poprawek nie zostały ujęte. 

Wszystkie poprawki opozycji do budżetu państwa odrzucone. Gadowski: To karygodne
Poseł Krzysztof Gadowski z mównicy sejmowej 16 grudnia mówił m.in. o braku wsparcia dla 27 dzieci z SMA, w tym Mikołaja Kubali z Wodzisławia Śląskiego.

Wszystkie poprawki opozycji do budżetu państwa odrzucone. Gadowski: To karygodne

Co istotne, wszystkie zgłoszone poprawki zostały zebrane razem w jednym głosowaniu. Poprawek opozycji było ponad 500. - To niepojęte, bo nie głosowaliśmy za każdą poprawką, tylko wszystkie były skumulowane w jedno. Tak może być tylko za PiS. Za naszej kadencji każda poprawka była omawiana, a poseł miał prawo podczas głosowań wyjść, opowiedzieć się za poprawką, poprosić o głosowanie. Teraz idzie walec, a pozostali nie mają nic do gadania - komentuje Krzysztof Gadowski

Wśród jego poprawek znalazły się m.in. droga Racibórz-Pszczyna (pieniądze na odcinek żorski), dodatkowe środki na oddziały ginekologiczno-położnicze w szpitalach w Wodzisławiu i Jastrzębiu-Zdroju, wsparcie finansowe dla powstającego Instytutu Dziedzictwa i Dialogu Łaźnia Moszczenica czy 

- Kiedy droga jest nieskończona, to chyba wreszcie trzeba ją skończyć. Gdy mówimy o pociągach Kolej+ to trzeba pomóc samorządom i znaleźć wkład własny z budżetu państwa, bo są oni wydojeni przez ograniczenia podatkowe. Przez to nie są w stanie zapewnić odpowiednich środków. A szpitale? To podstawowy obowiązek. Zawsze z trybuny sejmowej to mówię, że poznaje się rząd i rządzących po tym, jak dbają o tych najsłabszych. Tyle jest mowy o pomocy rodzinie i wsparciu dzietności, a kiedy trzeba wspomóc oddziały ginekologiczno-położnicze w Wodzisławiu, Jastrzębiu czy Mikołowie, to nie ma ani grosza. To karygodne - punktuje poseł Gadowski. 

Z mównicy sejmowej poseł z Jastrzębia-Zdroju poruszył także temat wsparcia dzieci z SMA, w tym małego Mikołaja Kubali:

- Do 2,7 mld złotych zwiększono wydatki na telewizję, a dla 27 dzieci z SMA nie można przeznaczyć 270 mln złotych, ba, nawet połowy tej kwoty, bo przecież w wielu przypadkach trwają zbiórki pieniędzy, jak w przypadku Mikołaja - podkreśla Gadowski, zachęcając do zbiórki dla Mikołaja Kubali w portalu Siepomaga.pl >>>

Ludzie

Krzysztof Gadowski

Poseł na Sejm RP

12 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~do_niżej (193.169. * .48) 19.12.2022 18:09
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Kabaret Neonówka Wigilia 2022
Zobacz
Tu masz przedstawienie jak twoi rządzą
wesołych świąt

~PeOwiec (155.133. * .231) 19.12.2022 16:02
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Panie Gadowski nie ma na poprawki bo pańscy koledzy z opozycji za dużo wylatali kasy zmuś ich pan do pociągów a wtedy znajdzie się kasa na pana śmieszne poprawki

~wicuś (89.64. * .118) 19.12.2022 13:03
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Spadaj juz oszuście i bajkopisarzu...Tuskowi takie cudeńka opowiadaj!!!

~Proste (93.179. * .78) 18.12.2022 11:02
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

jak gawędy nic nie robią to opozycja musi

~Gadzina (165.225. * .166) 18.12.2022 09:16
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Nikogo nie interesuja pomysly Gada, szok!
Panie posle, tyle lat tam siedziesz i nie wiesz, ze wiekszosc decyduje co przechodzi? Wez pan poodsniezaj ulice, przydasz sie jakos.

~Dobry (89.64. * .38) 17.12.2022 15:55
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Panie pośle przecież pinindzy mima i nie będzie, bo w Zakopanym nie są zakopane itd ,itp

~Nie_kompromisuj_się (91.195. * .182) 17.12.2022 11:45
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Ze swoich pieniędzy sobie pan wspieraj finansowo fanaberie pana koleżanki prezydentówny z Jastrzębia typu Instytuty Dzieciństwa i Dialogu Łaźnii Moszczenica a nie z publicznych bo to są pieniądze włożone w gówno.

~Amenda (188.137. * .108) 17.12.2022 01:30
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Instytut Dziedzictwa...Ratunku. Ileż kasy już tam poszło.

~Ammi (188.137. * .108) 17.12.2022 01:29
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

To Łażnia Moszczenica nie ma pieniędzy? A tam tyle osób już zatrudnionych jest.

~30mln (89.200. * .30) 16.12.2022 19:15
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

PO tym jak teraz wybuchła afera "stołek za stołek" samorządowców i prezydentów miast z PO i LEWICY wątpię aby ktoś na nich głosował, jak oni już sobie i swoim rodziną teraz ciepłe posadki załatwiają w miejskich spółkach to co by było jak by się do sejmu dostali .W PO się nic nie zmieniło tylko kombinatorstwo . Gadowski robi się aktywny przed wyborami a potem chłopa przez 4 lata nie widać.

~do_nizej (93.179. * .78) 16.12.2022 18:29
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

a kto spłaci te długi pis-u?

~op (91.192. * .86) 16.12.2022 16:19
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Cierpliwosci panie posle Za rok bedziecie rzadzic i wszystkie poprawki stana sie projektami ustaw ktore przeglosujecie i nasz region i caly kraj bedzie kraina mlekiem i miodem plynaca