Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Inspekcja przypomina o zakazie ruchu w Nowy Rok

Główny Inspektorat Transportu Drogowego przypomina o ograniczeniach w ruchu dla niektórych pojazdów ciężarowych. Zakazy będą obowiązywać na polskich drogach 1 stycznia.

Inspekcja przypomina o zakazie ruchu w Nowy Rok
Każda oznaka zmęczenia i znużenia jazdą to sygnał, że należy zrobić przerwę na odpoczynek. / fot. ilustracyjne freepik

Główny Inspektorat Transportu Drogowego przypomina o zakazie ruchu dla określonych pojazdów i zespołów pojazdów o dmc powyżej 12 t, który będzie obowiązywał w Nowy Rok w godzinach między 8:00 a 22:00.

Ograniczenia nie dotyczą wszystkich pojazdów ciężarowych. Zwolnione są z nich m.in. autobusy oraz ciężarówki przewożące lekarstwa i środki medyczne, artykuły szybko psujące się, paliwa, czy żywe zwierzęta. Nie dotyczą one również pojazdów biorących udział w akcjach ratowniczych i humanitarnych albo pomagających w usuwaniu awarii lub skutków klęsk żywiołowych. 

Spod zakazu wyłączone są także pojazdy:

  • powracające z zagranicy w celu zakończenia przewozu drogowego lub do odbiorcy przewożonego ładunku, mające siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
  • które wjechały na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej poza terminami lub godzinami obowiązywania zakazu, w odległości do 50 km od miejsca przekroczenia granicy;
  • oczekujące na granicy na wyjazd z terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Za naruszenie przepisów dotyczących ograniczeń ruchu pojazdów powyżej 12 t dmc, kierowcy grozi mandat karny w wysokości od 200 zł do 500 zł, a przewoźnikowi kara w wysokości 2000 zł. Również na zarządzającego transportem w przedsiębiorstwie może zostać nałożona kara finansowa – 1000 zł.

Inspekcja przypomina, aby do każdego wyjazdu dobrze się przygotować.

- Należy zaplanować trasę, biorąc pod uwagę zarówno natężenie ruchu, jak i występujące utrudnienia z powodu warunków pogodowych. Zastrzeżeń nie może budzić stan techniczny pojazdu. Ogumienie o dobrych parametrach, sprawne światła i wystarczający poziom płynów eksploatacyjnych, to podstawa. Dobrze przygotowany do jazdy musi być również kierowca. Każda oznaka zmęczenia i znużenia jazdą to sygnał, że należy zrobić przerwę na odpoczynek. W trakcie jazdy pamiętajmy o zachowaniu odpowiednio dużego odstępu od poprzedzającego pojazdu, a przed wyjazdem dokładnie oczyśćmy pojazd z ewentualnie zalegającego na nim śniegu i lodu.

ITD apeluje do wszystkich kierowców o przestrzeganie przepisów dotyczących prędkości, a także o ostrożną i rozważną jazdę.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Inspektor_d_s_niepotrzebnych (85.202. * .231) 02.01.2023 11:46

Z nudów już nie mają o czym pisać.