Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

"Zielona klasa" zdewastowana. Urząd w Jastrzębiu liczy straty, sprawą zajmuje się policja

Po zaledwie dwóch tygodniach od powstania, stała się obiektem wandalizmu. "Komu przeszkadzała Zielona Klasa?" - zadaje pytanie jastrzębski urząd i zapowiada, że sprawcy nie pozostaną bezkarni - sprawa została już zgłoszona na policję.

"Zielona klasa" zdewastowana. Urząd w Jastrzębiu liczy straty, sprawą zajmuje się policja
Szkody oszacowano na 18 tysięcy złotych, nie wiadomo jeszcze, jaki będzie koszt napraw. / fot. UM Jastrzębie-Zdrój

Do nauki i rozrywki dla dzieci - w takim celu powstała nowa przestrzeń przy ulicy Czecha 20A. Oddana do użytku pod koniec minionego roku, już kilkanaście dni później została zdewastowana.

O zniszczeniach informuje jastrzębski urząd miasta.

- Złamana tablica regulaminu i zniszczone stoły do gier. To stabilne konstrukcje wykonane z wysokiej jakości materiałów. Jakiej siły lub jakich sposobów trzeba było użyć, aby m.in. zniszczyć konstrukcje stołów z żelbetonu? - pytają urzędnicy w obliczu dokonanych zniszczeń. Stwierdzają jednocześnie i każdy taki akt wandalizmu zasługuje na potępienie.

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

Miasto zgłosiło sprawę policji, która prowadzi postępowanie, by ustalić kto odpowiada za szkody. Wartość uszkodzonych elementów wyliczono na niemałą kwotę, to ok. 18 000 zł. Dodatkowo ustalane są koszty naprawy lub wymiany.

Zielona Klasa została zrealizowana w ramach Jastrzębskiego Budżetu Obywatelskiego. Zlokalizowana jest na ogólnodostępnym terenie Szkoły Podstawowej nr 20.

- Mieszkańcy, bądźmy czujni i nieobojętni na takie zachowanie, jeśli jesteśmy jego świadkami. Żaden sprawca wandalizmu nie powinien liczyć na brak konsekwencji, który dałby przyzwolenie na kolejne próby niechlubnego działania - apelują urzędnicy.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~wshj (46.223. * .200) 04.01.2023 18:15

Ten pęknięty betonowy kawałek stolika do gry to brakoróbstwo, a nie wandalizm. Nie macie żadnych zdjęć z prawdziwymì szkodami?