Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Chciał zapalić papierosa na pokładzie samolotu. Interweniowała Straż Graniczna

Funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych z Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach pomogli niesfornemu pasażerowi opuścić pokład samolotu.

Chciał zapalić papierosa na pokładzie samolotu. Interweniowała Straż Graniczna
W 2022 roku podejmowali 279 różnego rodzaju interwencji na pokładzie samolotu i terenie lotniska / fot. Straż Graniczna

W ostatnich dniach grudnia, dyżurna placówki straży granicznej na lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach otrzymała informację o podróżnym zakłócającym porządek na pokładzie samolotu, który przyleciał z Gruzji.

Mężczyzna, nie reagował na polecenia wydawane przez załogę oraz kapitana statku i próbował mimo zakazu zapalić papierosa. Na pokład weszli funkcjonariusze Straży Granicznej z Zespołu Interwencji Specjalnych, którzy wyprowadzili awanturującego się cudzoziemca do pomieszczeń służbowych Straży Granicznej.

Gruzin zachowywał się bardzo agresywnie w stosunku do interweniujących funkcjonariuszy. Został poddany badaniu na obecność alkoholu we krwi, które wykazało 1,6 promila. Mężczyzna za naruszenie przepisów porządkowych na pokładzie statku powietrznego i niestosowanie się do poleceń wydawanych przez personel samolotu został ukarany mandatem karnym.

Funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych z Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach przez cały rok dbają o zapewnienie bezpieczeństwa pasażerom przebywającym w Międzynarodowym Porcie Lotniczym "Katowice Airport".

W 2022 roku podejmowali 279 różnego rodzaju interwencji na pokładzie samolotu i terenie lotniska. Były to m.in. bojowe działania minersko-pirotechniczne, interwencje wobec awanturujących się pasażerów, czy zabezpieczanie lotów wysokiego ryzyka.

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~SzaryMieszkaniec (94.254. * .113) 08.01.2023 16:29

Ekonomiści chcą aby teraz klasa ekonomiczna miała takie "siedzenia" - demotywatory.pl/4933682, biznes klasa miała to, co jest teraz w ekonomicznej, a w przyszłości w.w. "siedzenia" w klasie biznes i poręcze jak w tramwaju czy autobusie w ekonomicznej (a pasażerówie "dopychani" niczym w Japońskich pociągach podmiejskich). Dla zwiększenia ilości miejsc - likwidacja tolaet, kuchni (+ 50 pasażerów więcej) i upychanie w luku bagażowym. I to nawet w lotach międzykontynentalnych.

~inspekcja (5.173. * .101) 07.01.2023 13:34

Kiedyś do Anglii jechało się 26 godzin autokarem a dziś samolotem i każdego pracującego na to stać, jak ktoś ma problem z nikotyną to jego problem, jak ktoś musi jechać autem i musi wypić, to jego problem z prawem.

~SzT (191.100. * .115) 07.01.2023 02:36

~SzaryMieszkaniec (94.254. * .113)
Dzięki tym złym ekonomistom latanie jest obecnie dostępne dla każdego, a nie tylko dla elit.
Do tego ciągle istnieją linie lotnicze oferujące biznes klasę jeśli chcesz sobie wyciągnąć nogi.
Jedzenia nikt nie zabrania wnosić na pokład.

~SzaryMieszkaniec (94.254. * .113) 06.01.2023 22:28

Kiedyś w samolotach można było palić, podawali alkohole, odstępy między fotelami były bardzo duże (i to nie w klasie premium ale w zwykłej) - dosłownie szło wyciągnąć nogi (same fotele były niemalże tak duże jak te w domu). KIEDYŚ... Ale potem weszli ekonomiści i jakby mogli - to nawet na trasach międzykontynentalnych dawali ławeczki jak na przystankach (a nawet na stojąco) - byle upchąć więcej ludzi (są już linie gdzie odstępy między rzędami są tak małe jakby ludzie nie mieli nóg) . Jedzenia, picia wnosić nie wolno - MASZ KUPIĆ na pokładzie (słono dopłacić w bilecie).

~Raperkaklasztorna (89.64. * .247) 05.01.2023 14:19

z Jastrzębia ten Gruzin?