Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Człowiek dla człowieka. Czy tylko w święta?

Początek Nowego Roku to jeszcze świąteczny klimat i czas życzeń. Młodzież z Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju wystąpiła w spektaklu teatralnym o ponadczasowym przesłaniu.

Człowiek dla człowieka. Czy tylko w święta?
Uczniowie "Korfantego" wystąpili w spektaklu świątecznym

Jak co roku w „Korfantym” wystawiono spektakl świąteczny. Młodzież, pod kierunkiem pani Katarzyny Moczoł i pana Dariusza Gruszczyka, przygotowała inscenizację o ponadczasowym przesłaniu. Szczególnie w czasie Bożego Narodzenia, ale przecież nie tylko, ważne są relacje międzyludzkie. Właśnie na to chcieli zwrócić uwagę młodzi aktorzy.

- To przedstawienie chwyta za serce. Młodzież mistrzowsko przedstawiła walkę dobra ze złem, jaka toczy się w naszym świecie. Jednak przesłanie inscenizacji daje nadzieję, wiarę w ludzi, we wzajemną pomoc i wspieranie się w trudnych chwilach. To bardzo wzruszające i budujące - mówiła obecna na przedstawieniu Alina Chojecka, wiceprzewodnicząca Rady Miasta.

Warto dodać, że młodzież wykazała się nie tylko talentem aktorskim, ale również muzycznym. Na scenie „Korfantego” młodzi ludzie wykonali utwory muzyczne, jako solistka wystąpiła Natalia Motyka „Mot”, laureatka miejskiego konkursu Talent Mam, prezentując utwór Dawida Podsiadło pt. „Nieznajomy”.

- Uczniowie pokazali złożoność psychiki człowieka. Z jednej strony potrafimy czynić dobro, być pomocni dla drugiego człowieka, z drugiej, wracając do domu, trudno jest okazać uczucie, jakim darzymy naszych bliskich. Często właśnie w rodzinach dochodzi do prawdziwych dramatów. Pocieszające jest to, że jednak jest nadzieja na pojednane pomiędzy ludźmi - posumowała inna z obserwatorek przedstawienia.

 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].